SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Koniec chaosu reklamowego w stolicy. Jest uchwała krajobrazowa

Warszawa/fot. Pixabay

Stołeczny ratusz przygotował wyczekiwaną od wielu lat uchwałę krajobrazową. Jej projekt trafił już do radnych. Zajmą się nim na sesji w połowie stycznia. Dokument określa np. dopuszczalną wysokość ogrodzeń, a także materiały z jakich powinny być wykonane; reguluje też np. sprawę małej architektury jak ławki czy słupki.

Przede wszystkim jednak chodzi o uporządkowanie wszechobecnych reklam – tłumaczy wiceprezydent Michał Olszewski. – W dużym skrócie jest to trochę sprowadzone do tego, aby rozmiar reklam oraz sposób prezentacji tych reklam był dostosowany do tego, w jakim tempie poruszamy się w poszczególnych strefach miasta. W Śródmieściu, gdzie to tempo jest wolniejsze, reklamy są mniejsze, bo już to gwarantuje dotarcie do odbiorcy – dodaje.

A na przykład poza centrum, czy przy drogach wyjazdowych z Warszawy – reklamy będą mogły być większe.

Szczególnie pomocna w tym wypadku będzie możliwość karania – mówi Olszewski. – Sama uchwała, jak i ustawa, przewiduje mechanizm egzekucyjny. Jeszcze nie zakomunikowaliśmy w jaki sposób dokładnie ta egzekucja będzie wyglądała, ale niewątpliwie w przypadku wszystkich nośników, jakie się pojawią jako nowe, będziemy na pewno z konsekwencją dokonywali egzekucji – zapowiada.

Przewidziano też okres karencji dla już istniejących reklam. Ich właściciele będą mieli od trzech do pięciu lat na usunięcie lub wymianę nośników.

Czytaj też: Białołęka. W przyszłym roku kontrola wszystkich przejść dla pieszych

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone