SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Płock. Koniec protestu w szpitalu wojewódzkim. Jest porozumienie

Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku/fot. RDC

Jest porozumienie w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Płocku. We wtorek Lekarze zakończyli protest – większość wycofuje złożone w wakacje wypowiedzenia. Jak dowiedziało się Radio dla Ciebie, medycy dostali zapewnienie dyrekcji o zmianie warunków pracy, wynegocjowali także podwyżkę.

W minione wakacje ponad 20 lekarzy ze szpitala wojewódzkiego w Płocku złożyło wypowiedzenia. Domagali się poprawy warunków pracy i podwyżek. Termin wypowiedzeń większości lekarzy kończył się 31 października. Pozostałym medykom zaś – głównie z oddziału wewnętrznego – za miesiąc. Z powodu braków kadrowych, od listopada zawieszone miało być działanie oddziału nefrologicznego i pulmonologicznego, a od grudnia – internistycznego.

W związku z osiągnięciem porozumienia funkcjonowanie żadnego z oddziałów nie jest już zagrożone. Lekarze wycofują złożone wypowiedzenia.

Dyrekcja przychylnie spojrzała na nasze postulaty. Zapowiedziała ich stopniowe wdrażanie oraz nadanie im ram czasowych. To, co chcieliśmy osiągnąć, to zapewnienie o zmianach dotyczących warunków pracy, np. praca w poradni, delegacja na inne oddziały czy zatrudnianie dodatkowego personelu – mówi Radiu dla Ciebie Mateusz Woźniak z komitetu protestacyjnego.

Lekarze w szpitalu wojewódzkim z Płocku będą teraz zarabiać 8,5 tys. zł brutto podstawowej pensji. W tej chwili to 6,7 tys. zł. Umowę między pracownikami a dyrekcją podpisano dziś przed południem.

Czytaj też:

Płock. Nagroda 5 tys. zł za wskazanie lekarza do pracy w szpitalu

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone