SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Konflikt sąsiedzki na Woli. 62-latek zatrzymany za atak nożem

fot. Policja Wola

Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali 62-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa – poinformowała rzeczniczka wolskiej policji komisarz Marta Sulowska. 62-latek zadał pokrzywdzonemu trzy ciosy nożem w okolicy klatki piersiowej i brzucha.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu. Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z wolskiej komendy otrzymali zgłoszenie dotyczące awantury pomiędzy dwoma mężczyznami. Ze zgłoszenia wynikało, że jeden z nich miał zostać raniony nożem.

Na miejscu policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa, natomiast karetka pogotowia zabrała pokrzywdzonego do szpitala z ranami kłutymi klatki piersiowej i brzucha, gdzie została udzielona mu specjalistyczna pomoc medyczna – tłumaczyła komisarz Sulowska.

„Zadał cios i wrócił do mieszkania”

Policjantka wskazała, że z wstępnych ustaleń śledczych wynika, że pomiędzy mężczyznami doszło do awantury. – Chodziło o konflikt sąsiedzki. W pewnym momencie 62-letni mężczyzna zadał cios nożem pokrzywdzonemu i wrócił do mieszkania – przekazała.

Podała, że policję wezwali zaniepokojeni sąsiedzi. – Badanie alkomatem wykazało, że 62-latek miał dwa promile alkoholu w organizmie – dodała. – 62-latek był już notowany za przestępstwa przeciwko mieniu oraz porządkowi publicznemu. Podejrzany został doprowadzony do prokuratury rejonowej, gdzie usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa – powiedziała.

Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za zarzucany czyn może grozić mu nawet dożywocie.

Czytaj też:

 

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone