SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Koncert muzyki międzywojnia na chór męski w niedzielę w Warszawie

fot. cantoresminores.pl

Koncert „Droga Wolności”, czyli muzyka XX-lecia międzywojennego na chór męski w weekend w Warszawie. Niedzielnym pokazem w Sali Koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych numer 1 przy ul. Rakowieckiej 21 w Warszawie zakończą się warsztaty chóralne.

Piotr Frysz z chóru Cantores Minores zaprasza do sali koncertowej. – Podczas tego niedzielnego koncertu będziemy prezentować dorobek najwybitniejszych polskich twórców XX-lecia międzywojennego, kiedy to zaszły dosyć duże w kulturze śpiewaczej w Polsce. To był wynik ogólnoeuropejskich przeobrażeń – zapowiada Frysz.

Co w programie? – Zaprezentujemy utwory polskich twórców, takich jak Jan Ignacy Paderewski, Feliks Nowowiejski z województwa poznańskiego, z województwa lwowskiego Stanisław Niewiadomski, Otton Mieczysław Żukowski. Znajdzie się też ktoś z województwa krakowskiego – Bolesław Wallek-Walewski, z województwa warszawskiego – Jan Adam Maklakiewicz czy Mieczysław Karłowicz – tłumaczy Frysz.

Wydarzenie o 19:00 w niedzielę jest darmowe, otwarte dla wszystkich. Wystarczy zgłosić się po zaproszenie pisząc na adres zaproszenia@cantoresminores.pl, dzwoniąc na numer 794 157 234 lub osobiście – 20 minut przed koncertem przed salą koncertową. Liczba miejsc jest ograniczona.

Szczegóły TUTAJ i TUTAJ.

Czytaj też:

Kwarantanna w Hi-Fi” w studiu RDC! Wystąpią N. Nassar i A. Sikorzak-Olek

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone