SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Koncert K. Radziwonowicza. Druga odsłona „Kwarantanny w Hi-Fi”

fot. RDC

Liryczny, dramatyczny, romantyczny – taki był koncert Karola Radziwonowicza w studiu Radia dla Ciebie. Wybitny pianista wystąpił w naszym cyklu „Kwarantanna w Hi-Fi”.

Artysta podkreślił, że trudny czas pandemii możemy – i powinniśmy – wykorzystać do poznania najważniejszych i najpiękniejszych utworów np. doby romantyzmu.  – W czasach kiedy jesteśmy odizolowani, powinniśmy słuchać dużo muzyki, powinniśmy obcować ze sztuką. Teraz jest dużo ciekawych propozycji w internecie i to jest jedna z nich, że możemy na żywo słuchać koncertów – mówił artysta.

Jak dodał Karol Radziwonowicz koncerty bez publiczności – są specyficzne. – Dlatego musiałem ich sobie wyobrazić – tłumaczył pianista. – Gram dla tych wszystkich słuchaczy, którzy nie poszli na spacer, nie poszli na zakupy, na dwór, tylko rzeczywiście siedzieli przed radioodbiornikami i słuchali muzyki. Mam nadzieję, że ich zainteresowałem. Starałem się ułożyć program tak, aby był wszechstronny. Liryczny, nostalgiczny, dramatyczny, szybki, wirtuozowski… w dobie romantyzmu tak wszyscy grali – mówił Radziwonowicz w Radio dla Ciebie.

A kto nie słyszał, wciąż może to zrobić. Nagranie koncertu pianisty można znaleźć na naszej stronie internetowej lub na naszym kanale w YouTube – rdc polskie radio.

Projekt „Radia dla Ciebie” stał się możliwy dzięki dyrektorowi Yamaha Music Poland – Markowi Lamertowi, który udostępnił Radiu dla Ciebie profesjonalny fortepian firmy Yamaha.

To instrument który, miał rozgrzewać pianistów w tegorocznym Konkursie Chopinowskim.

Czytaj też:

„Kwarantanna w HiFi”. Nowy cykl koncertów fortepianowych w RDC!

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone