SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Koncert charytatywny na rzecz Joanny Tic-Ramos

fot. filharmonia.pl

Orkiestra Filharmonii Narodowej organizuje 29 kwietnia koncert charytatywny, podczas którego zbierane będą środki na leczenie oraz codzienne funkcjonowanie Joanny Tic-Ramos. Flecistka zmaga się z chorobą nowotworową.

W połowie 2017 roku do muzyków OFN dotarła wiadomość o ciężkiej chorobie Joanny Tic-Ramos. „Dla wielu muzyków Orkiestry Filharmonii Narodowej to bliska osoba, dla innych zwykła koleżanka lub po prostu obca osoba. Niemniej informacja o sytuacji Joanny oraz jej rodziny poruszyła serca nas wszystkich. Determinacja, jaką wykazuje się na co dzień w walce z chorobą, ale również świadomość, jak silny wpływ wywiera to na życie jej męża i dwójki malutkich dzieci, zainspirowały muzyków Orkiestry Filharmonii Narodowej do podjęcia działań mających na celu okazanie wsparcia w tej jakże trudnej sytuacji” – czytamy na stronie filharmonii.

OFN postanowiła więc zorganizować koncert charytatywny, podczas którego zbierane będą środki dla Joanny Tic-Ramos. Koncert symfoniczny poprowadzi znakomity dyrygent młodego pokolenia, Paweł Kapuła, a jako solistka wystąpi Marianna Żołnacz, laureatka nagrody Koryfeusz Roku 2017 oraz wielu innych wyróżnień, potwierdzających jej wyjątkowy talent mimo młodego wieku.

Podczas przerwy odbędzie się aukcja, którą poprowadzi Paweł Burczyk. Początek koncertu 29 kwietnia o godzinie 18.

Cykliczne wydarzenie

Joann Tic-Ramos jest żoną chilijskiego pianisty Christiana Ramosa. Mieszkają w Warszawie z małymi dziećmi. Joanna z powodu choroby nie może pracować zawodowo. Jej mąż pracuje w dwóch szkołach muzycznych.

Muzycy Orkiestry Filharmonii Narodowej chcą stworzyć cykliczne, coroczne wydarzenie, podczas którego zbierane będą fundusze na rzecz artystów znajdujących się w ciężkiej sytuacji zdrowotnej i życiowej.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone