SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Kondycja stołecznej komunikacji miejskiej. „Tabor na plus. Są minusy”

fot ZDM

Warszawa ma się czym pochwalić, ale wciąż jest wiele do nadrobienia – tak stołeczną komunikację ocenił w RDC Jan Mencwel ze Stowarzyszenia „Miasto Jest Nasze”. Blaski i cienie transportu publicznego w Warszawie były tematem audycji „Jest sprawa” w Radiu dla Ciebie.

Warszawa ma się czym pochwalić – stwierdził gość audycji „Jest Sprawa” w RDC. – Atutem warszawskiej komunikacji miejskiej to bardzo dobry tabor. Mieszkańcy jeżdżą czystymi, zadbanymi pojazdami, których standard jest wyznacznikiem na terenie Polski – podkreślał.

Ale to nie znaczy, że wszystko jest idealne, sporo jest do nadrobienia – dodał Mencwel. – Gorzej jest tam, gdzie docierają tylko autobusy. Często stoją one w korkach, gdyż brakuje buspasów. Powinna być sytuacja, w której komunikacja miejska byłaby rzeczywista alternatywa dla samochodu osobowego – zaznaczył w Radiu dla Ciebie.

Tworzenie buspasów to nie jest łatwa sprawa – odpowiedział rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego Tomasz Kunert. – Buspas ma wpływ nie tylko na funkcjonowanie transportu zbiorowego, ale także na ruch indywidualny czy na ulicach poprzecznych – podkreślił w audycji „Jest sprawa”.

Epidemia zmniejszyła liczbę pasażerów. Porównując dane, w tym roku z komunikacji miejskiej korzysta o 20 procent mniej osób niż w 2019.

Posłuchaj całej audycji: 

Jest sprawa: blaski i cienie stołecznej komunikacji miejskiej

Czytaj też:

Warszawa. Protest przed siedzibą ZDM ws. parkowania na Ochocie

Tunel POW gotowy jeszcze tej jesieni? GDDKiA nie widzi przeszkód

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone