SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Komornik z Siedlec przed sądem. Aneta K. z prawie 250 zarzutami

fot. Pixabay

Prokuratura Okręgowa w Siedlcach skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko komornikowi sądowemu z Siedlec. Aneta K. miała między innymi zawyżać koszty postępowań egzekucyjnych. Przeciwko kobiecie prowadzono w sumie dwa postępowania.

W pierwszym dotyczącym sprawy z 2016 roku zawiadomienie złożyła pełnomocnik syndyka masy upadłościowej jednego z przedsiębiorstw – mówi rzecznik prokuratury okręgowej Krystyna Gołąbek. – Zawiadomienie dotyczyło podejrzenia nieprawidłowości w naliczaniu opłat egzekucyjnych. Komornik ustaliła na swoją rzecz znacznie zawyżone koszty. Działała w celu uzyskania korzyści majątkowej w kwocie ponad 109 tys. zł – dodaje.

Po przedstawieniu zarzutów Anetę K., na wniosek ministra sprawiedliwości zawieszono. Po tym, jak sprawy zaczęli kontynuować jej zastępcy, wyszły kolejne nieprawidłowości.

Drugie postępowanie zainicjowali właśnie oni – dodaje prokurator. – Z tych zawiadomień wynikało, że w okresie 2015 – 2018 komornik osiągnęła z tytułu niezasadnie pobranych opłat egzekucyjnych korzyść majątkową w kwocie co najmniej 90 tys. zł – tłumaczy.

Właśnie w tej sprawie prokuratura skierowała w czerwcu akt skarżenia do sądu w Siedlcach. Anecie K. przedstawiono 247 zarzutów.

Komornik nie przyznała się do żadnego z zarzucanych czynów. Osoby pokrzywdzone przez komornika jeszcze mogą się zgłaszać.

Czytaj też: Szpital w Siedlcach przywraca zabiegi na wszystkich oddziałach

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone