SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Komisja weryfikacyjna bada reprywatyzację kamienicy przy Dahlberga 5

fot. RDC

Komisja weryfikacyjna do spraw reprywatyzacji nieruchomości warszawskich bada w poniedziałek zwrot kamienicy przy Dahlberga 5 na stołecznej Woli. To kolejna z kamienic należących do znanego „kolekcjonera” warszawskich nieruchomości Marka M., której reprywatyzacji przygląda się to gremium.

Rozprawa rozpoczęła się o godzinie 10 w siedzibie Prokuratury Krajowej. Na rozprawę jako świadkowie wezwani zostali lokatorzy, zarządca nieruchomości Hubert Massalski, były burmistrz dzielnicy Wola Marek Andruk i referenci sprawy – Krystyna Pajuk i Jerzy Pałysa. W charakterze stron wezwani zostali m.in. Marek M., m.st. Warszawa oraz Skarb Państwa reprezentowany przez Prezydenta m.st. Warszawy.

Według części członków komisji weryfikacyjnej władze Warszawy już w 2007 roku wiedziały, że głównym celem Marka M. jest eksmisja lokatorów. Doprowadzić do niej miała spirala zadłużenia, w którą byli oni wpędzani.

O planach Marka M. burmistrz Woli Marek Andruk miał poinformować ówczesnego wiceprezydenta stolicy Andrzeja Jakubiaka. Miasto miało nie stanąć w obronie lokatorów, pół roku później natomiast przekazało w zarząd wspólnikowi Marka M., także swoją część nieruchomości.

Została jedna rodzina

Jak tłumaczy wiceprzewodniczący komisji weryfikacyjnej Sebastian Kaleta, w 2010 roku warszawski ratusz dołączył do spraw sądowych, w których Marek M. najpierw żądał od lokatorów spłaty gigantycznego zadłużenia, a później ich eksmisji

Dziś w kamienicy pozostała tylko jedna rodzina.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2018 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone