SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Kolejni podchorąży z SGSP zakażeni koronawirusem. Łącznie – 77

Szkoła Główna Służby Pożarniczej w Warszawie/fot. Wikimedia Commons

Wyniki testów potwierdziły zakażenie koronawirusem u 12 kolejnych podchorążych, łącznie zakażonych jest 77 osób – poinformował w środę zespół prasowy Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.

Jak przekazał Zespół ds. Informacji i Kontaktu z Mediami Sztabu do Zapewnienia Ciągłości Działania Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, według danych na godz. 11.30 w środę zakażonych koronawirusem w SGSP jest 77 podchorążych. Dotychczas pozytywne wyniki testów uzyskano jedynie wśród podchorążych, nie ma zakażonych wśród osób z kadry szkoły.

12 podchorążych, u których wykryto koronawirusa przebywało na kwarantannie w SGSP w Warszawie.

Jak przekazał Zespół ds. Informacji i Kontaktu z Mediami Sztabu do Zapewnienia Ciągłości Działania Szkoły Głównej Służby Pożarniczej, podchorążowie, którzy otrzymali wynik dodatni testu przebywają w izolatorium Państwowej Inspekcji Sanitarnej MSWiA oraz izolatkach w SGSP, a także innych jednostkach organizacyjnych Państwowej Straży Pożarnej. Stan zakażonych jest dobry.

Kontakt z zakażonymi

„Nadal trwają prace Sztabu do Zapewnienia Ciągłości Działania SGSP. Sztab m.in. nadzoruje wykonywanie testów na obecność koronawirusa, udziela informacji pracownikom oraz studentom na temat obecnej sytuacji, prowadzi prace planistyczne dotyczące włączenia zdrowych podchorążych w obsady jednostek ratowniczo-gaśniczych w macierzystych powiatach” – poinformowano.

Jak zaznaczono, SGSP utrzymuje stały kontakt z Krajowym Centrum Koordynacji Ratownictwa i Ochrony Ludności oraz z podchorążymi w miejscach, do których zostali przeniesieni.

Komisja ma wyjaśnić sprawę zakażeń

W piątek pracę rozpoczął specjalny zespół ds. wyjaśnienia przyczyn i okoliczności wystąpienia przypadków zakażania koronawirusem w SGSP. Zespół zwrócił się do SGSP o udostępnienie dokumentacji związanej ze sprawą. W weekend członkowie odwiedzili ośrodki szkoleniowe i szkoły pożarnicze, gdzie umieszczono podchorążych do odbycia kwarantanny.

Trzyosobowy zespół działa, ale za wcześnie jeszcze na pierwsze ustalenia – mówi rzecznik Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej Krzysztof Batorski.

W czwartek Sejm, na wniosek klubu parlamentarnego Lewicy, wysłuchał informacji szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego w sprawie sytuacji w SGSP w Warszawie. Kamiński przyznał, że w uczelni doszło do bardzo poważnego zaniedbania i zapewnił, że winni poniosą konsekwencje.kwencje.

Czytaj też:

Koronawirus. Liczba zakażonych ze szkoły pożarniczej wzrosła do 58

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone