SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Ekologiczne autobusy w Warszawie. MZA zakupi 160 pojazdów

Autobus ekologiczny fot./Miejskie Zakłady Autobusowe

Miejskie Zakłady Autobusowe w Warszawie ogłosiły przetarg na zakup 160 gazowych pojazdów. 70 z nich będzie zasilanych gazem ziemnym, 90 paliwem skroplonym. Na stołecznych ulicach pojawią się na przełomie 2021 i 2022 roku.

To już kolejny przetarg na ekologiczne autobusy organizowany przez stołeczną spółkę. Do końca listopada na warszawskich ulicach ma pojawić się 130 pojazdów elektrycznych. Teraz MZA ogłosił przetarg na zakup 160 kolejnych ekologicznych autobusów.

One są dostępne w różnych zajezdniach – mówił Adam Stawicki z Miejskiego Zakładu Autobusowego. – Mamy w tej chwili autobusy na sprężony gaz ziemny na zajezdni Kleszczowa i ta zajezdnia będzie się coraz bardziej stawała zajezdnią z pojazdami na sprężony gaz ziemny bo tam jest do tego infrastruktura. Infrastruktura do pojazdów na skroplony gaz ziemny  jest przede wszystkim przy ulicy Ostrobramskiej – dodał.

MZA stara się rezygnować z pojazdów spalinowych. Wszystko, żeby jak najmniej zanieczyszczać powietrze. – O ile elektryki, które do nas przyjadą będą głównie obsługiwać zabytkowy Trakt Królewski, to w przypadku pojazdów gazowych nie mamy takich wskazań – mówił Adam Stawicki.

– To już jest taka duża liczba autobusów gazowych, że one będą naprawdę pojawiały się w bardzo wielu punktach Warszawy. Po zakończeniu dostaw będziemy już w sumie mieli 305 autobusów gazowych przy 1200 pojazdów wypuszczanych codziennie na miasto, nawet chyba nie ma sensu robić takiego rozgraniczenia, gdzie te autobusy będą jeździły, wszędzie będzie ekologicznie – dodał Stawicki.

Wszystkie nowe pojazdy będą miały standardowe wyposażenie – biletomaty, klimatyzację, informację elektroniczną czy usprawnienia dla niepełnosprawnych.

Czytaj też:

Ekologiczne autobusy na ulicach stolicy. Planowane są kolejne

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone