SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Koleje Mazowieckie wprowadzają zmiany w rozkładzie jazdy

Koleje Mazowieckie/fot. Jakub Murat/CC BY-SA 4.0

Koleje Mazowieckie, ze względu na panującą sytuację związaną z zagrożeniem epidemicznym, wprowadzają zmiany w rozkładzie jazdy pociągów od 18 do 25 marca.

W tym czasie rozkład jazdy będzie zbliżony do obowiązującego w soboty, niedziele i święta. Koleje Mazowieckie dodały, że jednocześnie w rozkładzie pozostanie większość pociągów przyspieszonych.

Poinformowała też, że od 17 marca część kas biletowych zostanie zamknięta i zachęca do kupna biletów za pośrednictwem kanałów bezgotówkowych, np. za pośrednictwem telefonu komórkowego czy przez internet.

Koleje ograniczają również funkcjonowania Punktu Rzeczy Znalezionych – przedmioty znalezione trafią do punktu, jednak ich wydawanie zostaje czasowo zawieszone.

Spółka apeluje też, aby podróżni nie kierowali się na początek i na koniec składów ze względu na wyznaczenie tam tzw. stref 0, które ze względów bezpieczeństwa, zostały wyłączone z użytku podróżnych.

Najważniejsze zmiany w kursowaniu pociągów na poszczególnych liniach:

Linia nr R1 Warszawa – Skierniewice

W dniach 15-30 kwietnia w godz. 9:10 – 19:10 na odcinku Pruszków – Grodzisk Mazowiecki, z uwagi na prace utrzymaniowe na torach prowadzone przez PKP PLK, pociągi będą kursować po jednym czynnym torze. Część pociągów będzie kursować z pominięciem przystanków Parzniew, Brwinów i Milanówek. Wybrane połączenia zostaną odwołane.

Linia nr R2 Warszawa – Łuków

W dniach 14-16 kwietnia w godz. 23:00 – 5:00 ruch pociągów na odcinku Sulejówek Miłosna – Mińsk Mazowiecki zostanie wstrzymany z uwagi na budowę wiaduktu drogowego trasy A2. Pociągi na tym odcinku zastąpią autobusy.

Linia nr R3 Warszawa – Łowicz Główny

Dalej będą kontynuowane prace na odcinku Sochaczew – Łowicz Główny. W związku z tym część połączeń na tym odcinku zostanie obsłużona zastępczą komunikacją autobusową.

Linia nr R6 Warszawa – Małkinia

W dalszym ciągu z uwagi na nocne przerwy technologiczne pierwszy i ostatni pociąg z/do Małkini na odcinku Łochów – Małkinia zostanie obsłużony zastępczą komunikacją autobusową.

W tym okresie wystąpią dwa krótkie zamknięcia dotyczące wymiany szyn na szlaku, gdzie pociągi będą kursować po jednym czynnym torze, na odcinku:

Sadowne Węgrowskie – Łochów w dniach 28-29 marca;
Łochów – Tłuszcz w dniach 3-5 kwietnia (wystąpią duże utrudnienia związane z odwołaniem części pociągów na tym odcinku). Informujemy, że pociąg przyspieszony nr 19109 kursujący do Małkini w dniu 3 kwietnia skończy bieg w stacji Tłuszcz.

Linia nr R7 Warszawa – Dęblin

W dalszym ciągu będzie kontynuowana modernizacja odcinka Otwock – Pilawa. Zastępcza komunikacja autobusowa będzie uruchamiana według obecnie funkcjonującego schematu:

przyspieszone kursy – autobusy ZKA za pociągi w relacji z/do Dęblina na odcinku Otwock – Pilawa. Pojadą z Pilawy bezpośrednio do Otwocka i z Otwocka bezpośrednio do Pilawy. Autobusy te będą skomunikowane z pociągami do/z Dęblina w stacji Pilawa;
kursy zwykłe – autobusy ZKA za pozostałe pociągi na odcinku Otwock – Pilawa. Autobusy te będą kursować cyklicznie: z/do Pilawy i z/do Celestynowa.

Linia nr R8 Warszawa – Skarżysko Kamienna

Na linii nadal będą prowadzone prace modernizacyjne. Na odcinku Radom – Warka ruch pociągów będzie wstrzymany, w zamian będzie kursowała zastępcza komunikacja autobusowa. Dalej na odcinku Warka – Czachówek Południowy ruch pociągów będzie odbywał się wahadłowo po jednym torze. Z uwagi na nocną przerwę technologiczną, pociąg nr 12602 relacji Warszawa Wschodnia odj. 23:07 – Warka przyj. 0:15 będzie kończył bieg w Czachówku Południowym i dalej będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Pociąg „Radomiak”, tak jak obecnie, będzie kursował trasą okrężną przez Centralną Magistralę Kolejową z postojami w Przysusze i Drzewicy.

Linia nr R9 Warszawa – Działdowo

W związku z budową przystanku Warszawa Targówek, ruch pociągów będzie odbywał się po jednym torze na odcinku Warszawa Wschodnia – Warszawa Praga. Dodatkowo 30 kwietnia pociągi nr 93150 relacji Modlin odj. 0:28 – Warszawa Centralna przyj. 1:28 oraz 93150 relacji Warszawa Centralna odj. 2:55 – Modlin przyj. 3:55 na odcinku W-wa Centralna – Legionowo zostaną obsłużone przez zastępczą komunikację autobusową.

Linia nr R61 Tłuszcz – Ostrołęka

Z uwagi na naprawę mostu na odcinku Wyszków – Mostówka w dniach:

od 20 kwietnia godz. 6:30 do 15 maja godz. 17:30 w dni robocze;
od 25 kwietnia godz. 8:00 do 26 kwietnia godz. 17:05 (weekend);
od 9 maja godz. 8:00 do 10 maja godz. 17:05 (weekend);
od 16 maja godz. 8:00 do 17 maja godz. 17:05 (weekend);

zostanie wstrzymany ruch pociągów. Za odwołane pociągi będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Linia nr R91 Nasielsk – Sierpc

W związku z wymianą toru na odcinku Nasielsk – Płońsk w dniach 5-6 maja pociągi nr 51164 relacji Sierpc odj. 7:53 – Nasielsk przyj. 10:03 oraz 15161 relacji Nasielsk odj. 8:12 – Sierpc przyj. 10:24 będą odwołane na ww. odcinku, w zamian będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa.

Linia nr R31 Kutno – Sierpc

W związku z przebudową układu torowego i sieci trakcyjnej w stacji Kutno na odcinku Kutno – Raciborów Kutnowski zostanie wstrzymany ruch pociągów. Za odwołane pociągi będzie uruchomiona zastępcza komunikacja autobusowa. Pierwszy i ostatni pociąg do/z Kutna oraz pociągi do/z Warszawy będą kursowały jako pociąg w całej relacji.

Czytaj też:

Nowy rozkład jazdy pociągów do połowy czerwca

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone