SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Kluby Ojców. „Spotykamy się, rozmawiamy, wymieniamy doświadczeniami”

fot. Pixabay

– Jesteśmy grupą aktywnych ojców, którzy widzą sens spotykania się i rozmawiania ze sobą. Zauważyliśmy, że jest bardzo duży ruch i wiele działań dla mam, a my, ojcowie jesteśmy zostawieni trochę sami sobie – mówił w „Niedzielnym Poranku” Andrzej Jabłoński z Klubu Ojców w Warszawie.

Powstała idea, żeby się skrzyknąć. Najpierw dyskutowaliśmy w internecie, a później ktoś powiedział – „może byśmy się spotkali” i tak zaczęły powstawać kluby ojców – wyjaśniał Jabłonowski.

Rafał Przychodzień jest członkiem Klubu Ojców na Ursynowie. – Tematyka spotkań jest różna, określamy ją sami – tłumaczył w RDC. Jak mówił, to na przykład rozmowy o dyscyplinie, budowaniu relacji w rodzinie, dyskusje o tym, jak rozwijać pasje dziecka, jak wspólnie z małżonką budować wspólny front wychowawczy.

Urlop rodzicielski

Przychodzień mówił w audycji, że wykorzystał przysługujący mu urlop rodzicielski. – I zachęcałem innych ojców, żeby to robili. W moim przypadku było pełne zrozumienie ze strony kierownictwa, to była duża międzynarodowa korporacja. Ustaliliśmy taki standard – opowiadał. W jego ocenie, urlop rodzicielski wykorzystywany przez ojca, to ważna część budowania relacji z dzieckiem.

Jabłonowski zwrócił uwagę, że gdyby ojciec wykorzystał wszystkie świadczenia, które mu przysługują, to nie byłoby go w pracy pół roku albo co drugi dzień musiałby być na urlopie. – Jednak w niektórych firmach dochodzi wręcz do konfliktów, kiedy ojciec chce wykorzystać urlop – przyznał.

Relacje w rodzinie

Goście „Niedzielnego Poranka” zwracali również uwagę, że bardzo ważne jest, aby rodzice znali nawzajem swoje hierarchie wartości, czy oczekiwania. – To podwaliny każdego z nas – mówił Jabłonowski.

Zrealizowano dzięki współfinansowaniu z opłat abonamentowych
NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone