SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Klaudia Jans-Ignacik o Hurkaczu: jego gra to kosmos [WIDEO]

Od lewej: Arkadiusz Błaszczyk, Klaudia Jans-Ignacik, Tomasz Sokołowski/fot. RDC

Hurkacz gra kosmiczny tenis – powiedziała w „Magazynie sportowym RDC” Klaudia Jans-Ignacik. Była tenisistka nie kryła zachwytu nad formą młodego zawodnika. Polak czeka na pierwszą rundę Australian Open, przed wielkoszlemowymi zmaganiami znakomicie spisał się w turnieju w Auckland, gdzie dotarł do półfinału.

Jego gra to jest kosmos. Uderzenia są dopieszczone, on nie tylko serwuje, ale też gra z tyłu kortu i jego poruszanie się po korcie – zachwycała się Jans-Ignacik.

Jans-Ignacik jednocześnie przestrzegła: Hurkacz może być przemęczony. – Pojawia się pytanie, czy mimo sukcesu na turnieju niższej rangi, nie warto było odpocząć przed zmaganiami w Wielkim Szlemie – mówiła była tenisistka.

Niespełna 23-letni tenisista, rozstawiony z numerem 31., zagra w poniedziałek z austriackim kwalifikantem Dennisem Novakiem, zajmującym 99. pozycję na liście ATP. Pojedynek zaplanowano jako trzeci na korcie nr 19., czyli nad ranem polskiego czasu.

Na początku stycznia Austriak wystąpił w meczu przeciwko Polsce w fazie grupowej inauguracyjnej edycji imprezy ATP Cup i przegrał pojedynek z Kacprem Żukiem.

Hurkacz po raz pierwszy w karierze znalazł się w gronie rozstawionych w Wielkim Szlemie. Było to możliwe również na skutek wycofania się trzech tenisistów z czołowej „30”. Tytułu bronią Naomi Osaka i Novak Djokovic. Oboje rozpoczną udział w turnieju w poniedziałek.

Rozmowę z Klaudią Jans-Ignacik można obejrzeć na kanale RDC w serwisie YouTube.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone