SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Kładka nad Marynarską z opóźnieniem. Przyczyną awaria wind

fot. RDC

Jeszcze oficjalnie nieużywana, a już zepsuta. Mowa tu o kładce dla pieszych nad ulica Marynarską. Nie można z niej korzystać, ponieważ doszło do awarii ważnych elementów w obydwu windach.

Było to niespodziewane zdarzenie – mówi nam Agata Choińska z Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. – Windy działały w momencie, kiedy kładka była dopuszczona do użytkowania przez nadzór budowlany. Były one sprawne podczas kontroli, natomiast później nastąpiła awaria tych urządzeń. Zepsuły się wyciągarki, które muszą zostać wymienione – tłumaczy.

Sprawi to, że oddanie kładki się trochę opóźni. – Windy to ważny element – mówi Choińska. – Na tyle ważny, że po jego wymianie będziemy musieli uzyskać ponownie uzyskać pozwolenie na użytkowanie z urzędu dozoru technicznego. Przewidujemy, że obydwie windy przy kładce będą działały w lutym. Wtedy też kładka zostanie otwarta – dodaje.

Mimo tego, że kładka oficjalnie nie jest oddana do użytku, przechodnie z niej korzystają. Barierka, którą jest zabezpieczone wejście, jest co chwilę przestawiana. – Nie widziałem żadnego zakazu – mówi nam jeden z przechodniów. – Dla mnie to jest bardzo niewygodne, bo ja jestem osobą starszą i miałam problemy, żeby wejść i zejść – dodaje inna piesza.

Jak poinformował nas urząd, za naprawdę urządzeń zapłaci wykonawca. Cała inwestycja, która obejmowała przebudowę ulicy Marynarskiej oraz budowę przejazdu i kładki kosztowała w sumie 50 mln zł.

Czytaj też: Bemowo. Remont Willi Generalskiej zbyt drogi. Co dalej z zabytkiem?

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone