SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Kierowca autobusu zakażony. „Pasażerowie nie są zagrożeni”

fot. ztm.waw.pl

29 pracowników Miejskich Zakładów Autobusowych pod okiem Głównego Inspektora Sanitarnego. – To osoby, które miały styczność z zarażonym koronawirusem kierowcą autobusu – poinformowała w Radiu dla Ciebie Karolina Gałecka z warszawskiego ratusza.

Prezydent stolicy Rafał Trzaskowski poinformował dzisiaj o pierwszym zdiagnozowanym przypadku COVID-19 u pracownika miejskiej komunikacji. – Zostały wprowadzone już odpowiednie procedury – mówił gość audycji „Jest Sprawa”.

Gałecka dodała, że pasażerowie nie powinni czuć się z tego powodu zagrożeni. – Zakażona osoba od kilku dni nie jest już w pracy. Inspekcja sanitarna wytypowała 29 osób, które miały styczność z tą osobą. 24 pracowników to są kierowcy natomiast 5 to pracownicy administracyjni – informowała Gałecka.

Kierowcy pracują w wydzielonych strefach bezpieczeństwa – mówiła rzecznik – Jesteśmy w sytuacji mocno kryzysowej walki z niewidzialnym wrogiem ale zachowajmy spokój – dodała.

Z kolei komisarz Dawid Marciniak z Komendy Głównej Policji odniósł się do rozporządzenia Ministerstwa Zdrowia w kwestii ograniczenia w poruszaniu się w przestrzeni publicznej. Dokument, który wszedł w środę uwzględnia m.in. limity pasażerów w komunikacji miejskiej i zakaz zgromadzeń powyżej dwóch osób.

Chcemy uświadamiać, a nie karać – podkreślał w audycji Marciniak. – Naszym celem jest to, aby ludzie uświadomili sobie powagę sytuacji. Zdrowy rozsądek może nas globalnie uchronić przed dalszym rozwojem pandemii koronawirusa – tłumaczył.

Restrykcje dotyczące zgromadzeń publicznych mają obowiązywać do 11 kwietnia.

Posłuchaj całej rozmowy:

Jest sprawa: Limity pasażerów, ograniczenia w poruszaniu. Jak służby radzą sobie z obostrzeniami?

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone