SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Kiedy uda się domknąć drogowy ring wokół Warszawy? Pytamy o WOW

Zdjęcie ilustracyjne/fot. Pixabay

Kiedy ruszą przetargi na Wschodnią Obwodnicę Warszawy? We wrześniu otwarcie tunelu pod Ursynowem. To oznacza, że południowa obwodnica będzie ukończona w całości, jednak nadal nie będzie domknięty tzw. ring wokół stolicy. Do całości brakuje właśnie 14-kilometrowego odcinka w Wesołej i na wysokości Ząbek.

Przed wakacjami Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, a później sądy, unieważniły decyzje wydane dla wschodniej obwodnicy. Wtedy drogowcy informowali, że w związku z tym na razie nie jest planowane ogłoszenie przetargu na żaden z nowych odcinków. Teraz rzeczniczka mazowieckiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Małgorzata Tarnowska precyzuje, że formalności są załatwiane od początku.

Obecnie oczekujemy na kontynuowanie sprawy przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Warszawie poprzez ponowne rozpatrzenie złożonych w 2015 roku wniosków o wydanie decyzji środowiskowej. Dalsze działania w tej sprawie będą uzależnione od ewentualnych wniosków i informacji otrzymanych z RDOŚ – dodaje Tarnowska.

Jednocześnie sprawa toczy się w sądzie. – Ponieważ na decyzję Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska zostały złożone skargi przez GDDKiA jak i inne strony postępowania – podkreśla Tarnowska.

Na decyzję Naczelnego Sądu Administracyjnego przysługuje jeszcze ewentualnie skarga kasacyjna. Drogowcy nie podają żadnych terminów dotyczących wschodniej obwodnicy.

Droga ekspresowa S17 biegnąca pomiędzy węzłami Drewnica i Lubelska o długości przekraczającej 16 kilometrów to jedna z części Warszawskiego Węzła Drogowego. Inwestycja została podzielona na trzy odcinki: węzeł Drewnica – węzeł Ząbki, węzeł Ząbki – węzeł Warszawa-Wschód oraz węzeł Warszawa-Wschód – węzeł Lubelska.

Trasa miałaby posiadać dwie jezdnie po trzy pasy ruchu. Wybudowanych miałoby zostać pięć węzłów – Ząbki, Rembertów, Poligon, Warszawa-Wschód i Lubelska.

Czytaj też:

Co ze Wschodnią Obwodnicą Warszawy? GDOŚ uchyliła decyzję

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone