SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Kiedy przebudowa Przasnyskiej w Warszawie? Przetarg unieważniony

Przasnyska na Żoliborzu czeka na remont/fot. UD Żoliborz

Przetarg na przebudowę ulicy Przasnyskiej w Warszawie został unieważniony. Złożone przez wykonawców oferty były wyższe niż środki finansowe zabezpieczone na ten cel przez Urząd Dzielnicy Żoliborz.

Trwają prace nad zwiększeniem budżetu na realizację tego zadania i ogłoszeniem kolejnego przetargu.

Wobec planowanych zmian na ulicy Przasnyskiej wraz z budową ronda na skrzyżowaniu z ulicą Rydygiera planujemy działania podobne do tych, które przeprowadziliśmy przy planowaniu przebudowy drugiego odcinka ulicy Śmiałej. Wtedy koncepcję zaprezentowaliśmy i skonsultowaliśmy z mieszkańcami podczas wspólnego spaceru, a obecnie – zgodnie z ich oczekiwaniami – wyłoniony w przetargu wykonawca przygotowuje finalny projekt – zwraca uwagę burmistrz Żoliborza Paweł Michalec.

Przebudowa ulicy Przasnyskiej na odcinku od ulicy Krasińskiego do ulicy Duchnickiej wraz z budową ronda na skrzyżowaniu z ulicą Rydygiera realizowana ma być w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Wykonawca zobowiązany będzie do przygotowania koncepcji architektonicznej przebudowy ulicy Przasnyskiej, która następnie zostanie skonsultowana z mieszkańcami.

W kolejnym etapie wykonany zostanie ostateczny projekt przebudowy uwzględniający zebrane wnioski, uwagi i wytyczne, a następnie wraz z nim przygotowana będzie kompletna wielobranżowa dokumentacja projektowa.

Czytaj też:

Warszawa. Nie ma identyfikatorów NC do wjazdu na plac Pięciu Rogów

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone