SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Kibice na stadionie Wisły Płock tej jesieni? „Blacha dojechała”

fot. Andrzej Nowakowski Prezydent Miasta Płocka/FB

Możliwe, że jeszcze w tym roku kibice Wisły Płock obejrzą mecze „Nafciarzy” na zadaszonej wschodniej trybunie przebudowywanego stadionu. Materiały dojechały, rozpoczął się montaż zadaszenia.

Rzeczywiście blacha już dojechała, dach jest montowany. W efekcie ta perspektywa gry z kibicami już na nowych trybunach jeszcze w tym roku wydaje się coraz bardziej realna – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski.

Ostrożnie planujemy, że będzie to koniec października, początek listopada – dodaje Nowakowski.

W tym roku mają pojawić się również elementy barierek i krzesełek na trybunie północnej oraz fundamenty pod trybunę południową i zachodnią.

Niemal od zera

Obecny stadion w Płocku został oddany do użytku w 1973 roku. Z towarzyszącą infrastrukturą zajmuje ok. 10 ha. Obiekt przeznaczony jest dla 10 tys. widzów i nie posiada dachu nad trybunami.

Przetarg na rozbiórkę dotychczasowego stadionu i budowę nowego na 15 tys. miejsc z zadaszonymi trybunami i nowoczesną infrastrukturą, płocki urząd miasta ogłosił we wrześniu 2018 roku. Już w lutym 2017 roku, informował, że ma gotową koncepcję budowy obiektu, który oprócz zawodów sportowych, miałby być przystosowany do organizacji innych widowisk, jak np. duże koncerty muzyczne.

Nowy stadion, zaprojektowany i wybudowany zgodnie z systemem licencji PZPN, który będzie spełniał kryteria umożliwiające organizowanie wszystkich spotkań krajowych rozgrywek piłki nożnej i meczów z rozgrywek UEFA, powstanie dokładnie w tym samym miejscu co obecny obiekt im. Kazimierza Górskiego.

Stadion powinien być gotowy jesienią 2022 roku. Jego budowa pochłonie około 170 mln zł.

Czytaj też:

Barometr Zawodów. Wiemy, jakich specjalistów potrzeba w Płocku

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone