SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Kibice Legii przekazali Centrum Zdrowia Dziecka 300 maseczek

fot. Centrum Zdrowia Dziecka/Facebook

Kibice Legii Warszawa przekazali Centrum Zdrowia Dziecka 300 maseczek ochronnych. Zbiórkę zorganizowali „Dobrzy Ludzie”, czyli nieformalna grupa kibiców drużyny wicemistrza Polski, która regularnie stara się wspierać szpitale dziecięce.

Serdeczne podziękowania dla grupy Dobrzy Ludzie – kibice Legii dzieciom za przekazanie 300 maseczek dla naszego szpitala” – napisało Centrum Zdrowia Dziecka w jednym z mediów społecznościowych.

Kibice zrzeszeni w tej grupie chcą kontynuować pomoc zarówno dla Centrum Zdrowia Dziecka, jak i dla dwóch innych szpitali – Warszawskiego Szpitala dla Dzieci SPZOZ oraz Szpitala Dziecięcego w Dziekanowie Leśnym, dlatego zorganizowano kolejną zbiórkę.

Wczoraj na szybko z własnych środków udało nam się zakupić i dostarczyć 300 maseczek ochronnych do Centrum Zdrowia Dziecka. Zdajemy sobie sprawę, że w obecnej sytuacji to zaledwie kropla w morzu potrzeb i dlatego działamy dalej” – czytamy w oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych.

Jak dodali kibice, wsparcie jest potrzebne nadal, dlatego w tym celu została uruchomiona zbiórka, na której gromadzone są środki na zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla tych szpitali: ochronnych maseczek, rękawiczek, czy płynów do dezynfekcji.

Pieniądze można wpłacać na jednej z platform, która specjalizuje się w pośredniczeniu w takich akcjach.

Czytaj też:

Lekarz ze szpitala w Grodzisku Mazowieckim zakażony koronawirusem

Koronawirus na Mazowszu. 212 osób z potwierdzonym koronawirusem

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone