SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Grozili zamachem w Warszawie. Trzech Ukraińców zatrzymanych

fot. policja.pl

W ramach operacji związanej z zabezpieczaniem obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej zatrzymano troje obywateli Ukrainy – poinformowała w środę Komenda Główna Policji. Zatrzymani na zamieszczonym w sieci filmie mieli grozić zamachem terrorystycznym.

Jak poinformował w środę rzecznik Komendy Głównej Policji insp. Mariusz Ciarka w ramach operacji związanej z zabezpieczaniem obchodów 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej w Warszawie zatrzymano troje obywateli Ukrainy. Dwóch mężczyzn i kobieta na nagranym i zamieszczonym w sieci filmie mieli grozić zamachem terrorystycznym.

Obywatele Ukrainy 

– Dzięki szybkiemu i bardzo dobremu współdziałaniu komórek zwalczających cyberprzestępczość Komendy Stołecznej Policji i Komendy Głównej Policji, a następnie służb kryminalnych ustaliliśmy dokładne miejsce pobytu tych osób – poinformował w środę insp. Mariusz Ciarka z KGP. Troje obywateli Ukrainy zostało zatrzymanych przez policjantów z pododdziału kontrterrorystycznego.

Jak informuje policja na miejscu zostały zabezpieczone jednostki broni, które przekazano do badań. Ze wstępnych ustaleń wynika, że zabezpieczona broń nie jest bronią palną.

Zostali już przesłuchani 

Z informacji, jakie przekazała policja wynika, że zatrzymane osoby zostały wstępnie przesłuchane. W sprawie są prowadzone dalsze czynności. Rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka zaznaczył, że zatrzymani za swoje zachowanie muszą się liczyć z konsekwencjami. Przestrzegł też przed podobnymi zachowaniami.

– To bardzo poważne zdarzenie, gdyby np. w chwili wejścia kontreterrorystów trzymali w rękach taką broń mogłoby dojść do tragedii. Nie może być przyzwolenia na takie zachowanie – powiedział.

Obchody 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej zabezpieczali warszawscy policjanci wspierani przez funkcjonariuszy z całego kraju i inne służby. W operacji wykorzystywano m.in. najnowocześniejsze technologie i śmigłowce policyjne, w tym Black Hawk.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone