SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Kasi Kowalskiej grozi grzywna za „Koncertowanie pod blokami”

fot. PAP/Leszek Szymański

Wokalistka Kasia Kowalska może zostać ukarana grzywną w sprawie tzw. „afery koncertowej” w Ciechanowie. Policjanci skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

Wniosek ma związek z tym, że piosenkarka zorganizowała imprezę kulturalną w czasie, w którym to było zabronione, a ponadto nie miała zakrytego nosa i ust w czasie występu – potwierdziła informację Katarzyna Kucharska, rzeczniczka mazowieckiej policji.

Maksymalna grzywna, jaką może nałożyć na wokalistkę sąd, to 5 tysięcy złotych. Do sądu trafiły także dwa wnioski o ukaranie mieszkańców Ciechanowa, którzy byli przed sceną podczas występu.

W trakcie koncertu policjanci byli na miejscu i apelowali, rozmawiali z osobami, które dopuszczały się naruszania przepisów. Jeżeli te osoby reagowały, to kończyło się na pouczeniach. Jeżeli nasze pouczenia i apele nie skutkowały, policjanci podjęli decyzję, że wobec dwóch osób muszą być wyciągnięte konsekwencje w postaci skierowania wniosku do sądu – powiedziała Katarzyna Kucharska.

Na początku maja w Ciechanowie odbył się koncert Kasi Kowalskiej w ramach akcji „Koncertowanie pod blokiem”. Mieszkańcy mieli słuchać muzyki okien i balkonów, jednak około 150 osób pojawiło się bezpośrednio przed sceną.

Inspektor sanitarny za nieprzestrzeganie zakazu organizowania zgromadzeń nałożył na Urząd Miasta karę 30 tysięcy złotych. Sprawa zajmuje się też prokuratura.

Czytaj też: Ciechanów odwołał się od kary za „Koncertowanie pod blokami”

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone