SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Karta mieszkańca dla urządzeń mobilnych teraz także w Piasecznie

fot. Pixabay

Karta mieszkańca – dostępna także na urządzenia mobilne. Piaseczno jest kolejną gminą, która wydaje taki dokument.

Dzięki niej, możemy zrezygnować z tradycyjnego plastiku, a wszystkie jej funkcje i nie tylko znajdziemy w aplikacji – mówi Tomasz Pawlak, referat innowacji miejski w urzędzie gminy. – Oprócz miejsc z gminy, gdzie można uzyskać zniżki, karta mobilna oferuje dostęp do możliwości wypożyczenia rowerów czy zapłaty za parkowanie. Zawiera też aktualny rozkład jazdy ZTM. Jest też wygodna wyszukiwarka połączeń autobusowych – wyjaśnia.

Mobilna wersja daje też ułatwienie dla rodzin – dodaje Pawlak. – Jeśli korzysta się całą rodziną, wystarczy dodać sobie karty dzieci i małżonka i można skorzystać z ulg i rabatów np. na basenie lub innych miejscach, które honorują naszą kartę – zaznacza.

Jak na razie – przez aplikację nie będziemy mogli jednak kupić biletów. – Wersja mobilna jeszcze nie oferuje opcji zakupu biletów w komunikacji, natomiast na wersji tradycyjnej możemy zakodować swój bilet ZTM i przemieszczać się w aglomeracji warszawskiej – informuje Pawlak.

Żeby uzyskać taką kartę, musimy być mieszkańcami Piaseczna i rozliczać tam podatki. Wystarczy wtedy złożyć wniosek do urzędu i w odpowiedzi dostaniemy specjalny numer naszej karty, który podamy przy rejestracji w aplikacji.

Czytaj też:

Ratusz przekazał do sądu skargi ws. SPPN wraz ze swoim stanowiskiem

Przetarg na modernizację stacji Warszawa Wschodnia w 2022 r.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone