SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Karta miejska w komórce. Jak działa aplikacja mobiWAWA?

Koncerty na Służewcu. Będą utrudnienia i specjalna linia autobusowa /fot. RDC

Bilet długookresowy w komórce. Jest już bezpłatna aplikacja mobiWAWA. To spore ułatwienie. Jeśli stojąc na przystanku – w drodze do pracy przypomnimy sobie, że skończyła się ważność naszej karty to nie musimy już korzystać z biletomatu czy Punktu Obsługi Pasażerów.

Aplikacja obsługuje Warszawską Kartę Miejską, Kartę warszawiaka, Kartę Ucznia oraz zakup biletów długookresowych. Można za jej pośrednictwem kupić bilety 30- i 90-dniowe, w tym bilety warszawiaka z wyjątkiem biletów metropolitalnych – Wyjaśnia rzecznik zarządu transportu miejskiej, Tomasz Kunert.

Jak to działa?

Kupionym przez aplikację biletem można zarządzać – aktywować, zawiesić lub odwiesić, a także przedłużyć czyli kupić taki sam bilet po raz kolejny. Aplikacja umożliwia okazywanie biletów do kontroli. Na aktywnym bilecie użytkownik znajdzie przycisk „KOD QR BILETU” – po kliknięciu w ten przycisk, na ekranie telefonu wyświetli się jego imię i nazwisko, aktualne zdjęcie, rodzaj biletu, data jego ważności oraz kod QR, który okazuje się kontrolerom biletów w pojeździe WTP oraz w strefie biletowej metra. Aplikacja otwiera bramki do metra – tłumaczy.

Aplikację można pobrać z portalu mojaWARSZAWA, strony internetowej WTP lub bezpośrednio w sklepach App Store i Google Play. W aplikacji mobiWAWA są też różne zniżki. W przyszłości aplikacja będzie rozszerzana o kolejne funkcje.

Czytaj też:

Od dziś utrudnienia w Ursusie. Zmiany też w centrum Warszawy

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone