SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Kard. Kazimierz Nycz w Boże Narodzenie zje obiad z ubogimi

fot. Piotr Drabik/flickr.com

Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz w święto Bożego Narodzenia weźmie udział w uroczystym obiedzie z ponad 400 bezdomnymi i ubogimi w dolnym kościele Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie – poinformowało PAP w poniedziałek biuro prasowe archidiecezji warszawskiej.

W przekazanym PAP komunikacie jego autorzy poinformowali też, że ponad 400 bezdomnych i ubogich mieszkańców Warszawy, z którymi Wspólnota Sant’Egidio spotyka się przez cały rok na ulicach stolicy, 25 grudnia weźmie udział w uroczystym obiedzie bożonarodzeniowym. Podobnie jak przed rokiem spotkanie odbędzie się w dolnym kościele Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie. Swoją obecność zapowiedział również kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski.

Boże Narodzenie to dla większości z nas spotkania z najbliższymi, ciepło rodzinnego domu, suto zastawiony stół i przystrojona choinka, pod którą piętrzą się prezenty. Niektórzy całymi rodzinami śpiewają kolędy, razem nocą idą na Pasterkę. Z opowieści naszych bezdomnych i ubogich przyjaciół wiemy, że święta to szczególnie trudny moment, w którym samotność doskwiera najbardziej” – zauważają członkowie warszawskiej Wspólnoty Sant’Egidio.

Zwracają też uwagę, że kiedy ludzie wokół świętują, najmocniej tęskni się za domem i rodziną, którą się utraciło lub nigdy jej nie miało. Dlatego to właśnie 25 grudnia, w dniu w którym rodzi się ubogi Bóg i w którym wszyscy chcą świętować, zapraszają bezdomnych przyjaciół na obiad bożonarodzeniowy.

Potrzebna pomoc

Przygotowanie posiłków i prezentów dla ponad 400 gości wymaga rąk i serc wielu osób, dlatego organizatorzy zapraszają do współpracy przy tym dziele. „Każdy znajdzie coś dla siebie. Możesz nam pomóc przed świętami, w trakcie obiadu lub po nim. Na stronie internetowej https://www.santegidio.pl/ można znaleźć konkretne wskazówki jak to zrobić – jak pomóc innym, a może i sobie, przeżyć niezwykłe Boże Narodzenie” – zachęca Wspólnota Sant’Egidio.

Dodaje jednocześnie, że można coś ugotować, przygotować prezent, pomóc w przystrojeniu sali lub wesprzeć logistykę. Potrzebni będą także wolontariusze w trakcie obiadu: m.in. kucharze, kelnerzy i kolędnicy.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone