SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Kapela ze Wsi Warszawa nagrodzona Fryderykiem

fot. RDC

W Teatrze Polskim w Warszawie już po raz 24. wręczono Fryderyki – nagrody polskiego przemysłu fonograficznego.

Zwycięzcą kategorii „album roku muzyka korzeni” została Kapela ze wsi Warszawa za płytę „re:akcja mazowiecka”, która została wydana z okazji urodzin zespołu.

Gratulujemy tej nagrody Kapeli ze Wsi Warszawa, ale też naszym wspaniałym muzykom z Mazowieckiego Szlaku Tradycji. I dziękujemy za zainteresowanie naszą mazowiecką muzyką regionalną. Jesteśmy przekonani, że właśnie dzięki takim projektom będzie przybywać jej fanów – podkreśla Izabela Stelmańska, zastępca dyrektora departamentu kultury, promocji i turystki UMWM.

Popularyzacja Mazowsza

Kapela ze Wsi Warszawa od początku istnienia, sięga do skarbów etnicznych Mazowsza, popularyzując je na całym świecie i udowadniając, że muzyka tradycyjna może stanowić niewyczerpane źródło artystycznych inspiracji. W swoim dorobku mają wiele nagród, setki koncertów zagranych na całym świecie, a także ciekawe projekty realizowane z innymi muzykami.

Zwieńczenie twórczości

W ubiegłym roku grupa obchodziła swoje dwudziestolecie, a nagrodzony album miał stanowić zwieńczenie ich dotychczasowej twórczości i swoisty hołd złożony wiejskim muzykantom – ich nauczycielom, inspiratorom, przewodnikom.

Mazowiecki Szlak Tradycji jako inspiracja

Gości, którzy wystąpili z muzykami na płycie, odnaleźli na Mazowieckim Szlaku Tradycji. Był to punkt wyjścia do współpracy, której efektem jest płyta będąca swoistym pomostem między tradycją a współczesnością.

Do udziału w nagraniach zaproszeni zostali: Maria Bienias – śpiewaczka z Woli Koryckiej, Marianna Rokicka – śpiewaczka z Rudzienka, Stefan Nowaczek – skrzypek z Podłęża, Eugeniusz Szymaniak – legacz z Dzierzb Włościańskich, grupa śpiewacza kobiet Bandysionki z Bandyś, grupa śpiewacza męska Carniacy z Czarni, Kapela Zdzisława Kwapińskiego ze Zwolenia.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone