SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Kadra z nowym trenerem na Euro? Jerzy Engel tonuje nastroje

fot. PAP/Leszek Szymański

To tylko jeden przegrany mecz, nie bądźmy raptusami – były selekcjoner piłkarskiej kadry apeluje o chłodną ocenę niedzielnego meczu z Włochami w Lidze Narodów. Jerzy Engel w poniedziałek w „Magazynie Sportowym RDC” przekonywał, że mimo przegranej w złym stylu, to nie czas na zwolnienie obecnego szkoleniowca.

Tak jak pod niebiosa wychwalaliśmy naszych młodych piłkarzy, tak teraz chcemy ich skreślać z Brzęczkiem włącznie. Trzeba spokojnie wyciągnąć wnioski. Mimo tak wielkiej krytyki jaka go dotyka, selekcjoner realizuje zadania przed nim stawiane – mówił Jerzy Engel na antenie Radia dla Ciebie.

Były szkoleniowiec reprezentacji odniósł się również do pomeczowej reakcji Roberta Lewandowskiego na pytanie dziennikarza TVP o taktykę na mecz z Włochami. Kapitan kadry milczał przez kilka sekund.

Trudno komentować coś, co było robione natychmiast po meczu – piłkarze nie wyhamowują, tylko jak silniki samolotowe długo dochodzą do siebie (…)  Jeśli ma powiedzieć coś złego, to lepiej żeby nic nie mówił. I bardzo dobrze wyszło. Można się domyślać, można spekulować, a słowa nie padły – podkreślił Engel.

Polacy przegrali w Reggio Emilia po golach Jorginho z rzutu karnego w 27. minucie i Domenico Berardiego w 83. Od 77. minuty grali w dziesiątkę, po dwóch żółtych kartkach dla Jacka Góralskiego. W środę biało-czerwonych czeka kolejne starcie w Lidze Narodów – zagrają w Chorzowie z Holandią.

Czytaj też:

Leszek Ojrzyński: Paweł Wszołek mógłby być uzupełnieniem kadry

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone