SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Trener Polonii: zarzuty miasta wb. klubu mogą być tylko pretekstem

Łukasz Starowieyski (L) i Krzysztof Chrobak (P)/fot. RDC

Polonia Warszawa ofiarą cięć w wydatkach miasta? Ratusz kilka tygodni temu wstrzymał prace nad rozbudową bazy sportowej klubu, w związku z niewywiązaniem się władz Polonii z zobowiązań.

Dług klubu wobec miasta rośnie, nie udało się znaleźć sponsora, a takie m.in. były warunki dalszej współpracy klubu z miastem. – Władze Polonii zobowiązały się do trzech rzeczy – przygotują i wdrożą plan naprawczy spółki, podpiszą umowę ze sponsorem strategicznym i będą na bieżąco regulować należności. Żaden z punktów nie został zrealizowanymówiła pod koniec października wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska, uzasadniając wstrzymanie prac projektowych nad budową stadionu przy Konwiktorskiej.

Miasto ma wznowić pracę po spełnieniu wszystkich warunków przez klub. Zdaniem trenera Polonii Krzysztofa Chrobaka, to nie jedyny powód wstrzymania inwestycji. – Myślę, że jest to związane bardziej z sytuacją ekonomiczną miasta, może to być zwykłe szukanie pretekstu. Nawet jeśli tak jest, nie dziwi mnie to. Ratusz ma wiele wydatków – mówił szkoleniowiec w „Magazynie sportowym RDC”.

Przez cały czas problemem są finanse, cały czas pojawiają się zaległości, nie stać nas na wynajęcie normalnego placu do treningu. Trenujemy na połowie bocznego boiska, na sztucznej nawierzchni – dodał Chrobak.

Polonia na spełnienie ultimatum ratusza ma czas do końca listopada.

Prezydent Rafał Trzaskowski ogłosił w ubiegłym tygodniu, że w związku z mniejszymi wpływami do budżetu miejskiego ratusz będzie musiał wstrzymać część planowanych inwestycji.

Posłuchaj:

Magazyn sportowy: przyszłość Polonii Warszawa

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone