SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Ruszył sezon na Warszawskie Linie Turystyczne

fot. WTP

W sobotę na ulice Warszawy wyjadą zabytkowe tramwaje i autobusy, a na Wiśle pojawią się promy. Przed nami 13. sezon Warszawskich Linii Turystycznych, który potrwa do 26 września – poinformował Warszawski Transport Publiczny.

„Warszawskie Linie Turystyczne to nie tylko gratka dla miłośników komunikacji miejskiej, ale także sposób na poznanie Warszawy, jej zabytków i ciekawych miejsc. Przejazd zabytkowym tramwajem czy autobusem pozwala poczuć powiew historii, jest atrakcją dla dzieci i dorosłych oraz aktywną formą spędzenia wolnego czasu” – czytamy w komunikacie WTP, który zachęca, aby skorzystać z tych atrakcji podczas nadchodzącej majówki.

„Z kolei przeprawa przez Wisłę promem pozwala zobaczyć miasto z innej perspektywy, przenieść się z bulwarów na zielony brzeg rzeki i cieszyć się pobytem na plaży czy dalszą przejażdżką rowerem po wytyczonych ścieżkach” – dodano.

Mieszkańcy Białołęki znów bez promu do Łomianek

Niestety mieszkańcy Białołęki zostaną bez przeprawy z Nowodworów do Łomianek, choć przez lata funkcjonowała ona z powodzeniem.

W przetargu nikt nie złożył oferty dla promu na Nowodworach – powiedział rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego Tomasz Kunert. Pytany o przyczyny odpowiedział, że nie ma wiedzy na ten temat i „nie chce dywagować”. Zwrócił uwagę, że na rynku nie ma wielu firm, które świadczą tego rodzaju usługi. Przypomniał, że w ubiegłym roku również nie zgłosił się chętny do prowadzenia przeprawy.

Innego zdania jest białołęcki rady Piotr Cieszkowski (Razem dla Białołęki). – Udało się znaleźć operatora dla 3 innych lokalizacji promowych w ramach ww. przetargu, zostaną uruchomione również w tym sezonie rejsy z przystani Młociny (Kurka Wodna Młociny), co świadczy, że są na rynku operatorzy świadczący usługi na terenie Warszawy – podkreślił w interpelacji do zarządu dzielnicy.

Zaproponował, aby ZTM powtórzył postępowanie mogące wyłonić operatora przeprawy z Białołęki do Łomianek.

Tomasz Kunert zapytany o taką możliwość odpowiedział, że prawdopodobnie nowe postępowanie w ramach zamówień publicznych będzie rozpisane przed wakacjami.

Od soboty promy będą kursowały z Cypla Czerniakowskiego na Saską Kępę, spod Mostu Poniatowskiego na plażę przy Stadionie PGE Narodowym oraz na trasie podzamcze Fontanny – ZOO.

W okresie od 1 maja do 30 czerwca promy będą pływały w soboty, niedziele i święta oraz dodatkowo w dni powszednie 1 i 4 czerwca. W tym czasie Pliszka, Wilga i Słonka wykonają po 30 kursów dziennie.

Tegoroczny sezon Warszawskich Linii Turystycznych potrwa od 1 maja do 26 września. WTP przypomina jednocześnie, że w autobusach i tramwajach obowiązują limity pasażerów oraz obowiązek zakrywania nosa i ust maskami, a na promach należy stosować ogólne zasady bezpieczeństwa sanitarnego.

Czytaj też:

Majówka z maseczkami i bez dużego grillowania. Będą kontrole

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone