SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Kolejne wypowiedzenia w ostrołęckim szpitalu. Sąsiednie placówki gotowe na przejęcie pacjentów

fot. RDC

Kolejne wypowiedzenia lekarzy w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Ostrołęce. W ostatnich dniach złożyło je 12 lekarzy. W sumie z wcześniejszymi wypowiedzeniami to już 53 medyków.

Problem dotyczy oddziałów: kardiologicznego, zakaźnego, neurologicznego, wewnętrznego, a także płucnego, kardiologi inwazyjnej, onkologicznego i ginekologicznego – tłumaczy lekarz oddziału kardiologi inwazyjnej, przewodniczący Związku Zawodowego Lekarzy w Ostrołęce – Łukasz Mysiorski.

Sytuacja jest bardzo poważna – alarmuje dyrektor szpitala Paweł Natkowski. – Poinformowaliśmy władze szpitali w Łomży, Ciechanowie, w Makowie Mazowieckim i Przasnyszu, że być może zajdzie konieczność przeniesienia naszych pacjentów do tych właśnie placówek – dodaje.

Przypomnijmy – we wrześniu ponad 40 lekarzy ze szpitala w Ostrołęce złożyło wypowiedzenia. Domagają się zmian w organizacji pracy oraz podwyżek. Chcą zarabiać 9 tys. zł brutto jako specjaliści oraz 7,5 tys. zł jako młodsi asystenci. W połowie października medycy doszli do porozumienia z władzami w kwestiach systemu pracy. Postulat dotyczący podwyżek nie został przyjęty. Na 6 listopada zaplanowano drugą turę rozmów.

Największy problem mamy z młodszymi asystentami, którzy nie zostali objęci systemem podwyżek ministerialnych (…) To liczna grupa – wyjaśnia dyrektor ostrołęckiego szpitala.

Myślę, że nie postawimy wszystkiego na ostrzu noża. Listopadowe rozmowy powinny zakończyć się kompromisem – przekonuje Natkowski.

Spełnienie żądań płacowych lekarzy to koszt około 20 mln zł. Dyrekcji zaznacza, że przekracza to możliwości finansowe placówki.

Posłuchaj:

Ostrołęka i okolice: kryzysowa sytuacja w ostrołęckim szpitalu

Czytaj też:

„Tak” dla zmiany systemu pracy, „nie” dla podwyżek. Trwa spór lekarzy z władzami szpitala w Ostrołęce

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone