SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Już 21 zakażonych w ośrodku Caritas przy Krakowskim Przedmieściu

Koronawirus w Caritasie/fot. caritasaw.pl

Rośnie liczba zakażonych koronawirusem w Ośrodku Działalności Leczniczej Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Chodzi o placówkę przy ul. Krakowskie Przedmieście 62. W czwartek informowaliśmy o dziewięciu osobach z pozytywnym wynikiem, w piątek Caritas poinformowała, że to już 21 przypadków.

Ośrodek Działalności Leczniczej w Warszawie obejmuje Zakład Opiekuńczo-Leczniczy i Hospicjum stacjonarne, które zajmują się osobami ciężko lub przewlekle chorymi oraz chorymi terminalnie.

Jak wynika z komunikatu zamieszczonego na stronie Caritas Archidiecezji Warszawskiej, pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem stwierdzono w poniedziałek na jednym z czterech oddziałów Zespołu Opiekuńczo-Leczniczego. Była to pielęgniarka pracująca równolegle w innym podmiocie leczniczym.

Obecnie liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 21 osób. Wśród nich są cztery osoby z personelu, które – jak podkreślono – natychmiast zostały odsunięte od pracy. Dwóch chorych wymagało przewiezienia do szpitala.

Placówka podkreśliła, że na razie nie stwierdzono żadnych zakażeń na pozostałych trzech oddziałach oraz w hospicjum.

Na stronie Caritas poinformowano, że ośrodek w trybie pilnym potrzebuje „wsparcia w skutecznym pozyskaniu zaopatrzenia w środki ochrony osobistej”, a przede wszystkim „osób chętnych do pracy lub wsparcia w charakterze wolontariatu w opiece nad chorymi na zakażonym Oddziale do czasu dalszych decyzji podjętych przez Sanepid względem tych chorych”.

„Powyższe ma na celu odciążenie aktualnego składu personalnego pracującego na zakażonym Oddziale” – czytamy.

W komunikacie podkreślono, że od momentu wykrycia pierwszego przypadku zakażenia na oddziale całodobowo i nieprzerwanie pracę sprawują te same osoby: jeden lekarz, dwie pielęgniarki oraz czterech opiekunów medycznych.

Czytaj też: Koronawirus. 5 pensjonariuszy DPS-u w Nowym Góździe trafiło do szpitala

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone