SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Uruchomiono dodatkowe punkty szczepień w Płocku

fot. PAP/Andrzej Grygiel

W dodatkowych punktach uruchomionych w Płocku można się zaszczepić się przeciw COVID-19. Chętni mogą przyjąć jednodawkową szczepionkę Johnson & Johnson podczas Pikniku Rodzinnego, który odbędzie się we wtorek 7 września.

Dodatkowe punkty szczepień przeciw COVID-19 były uruchomione już w miniony weekend w siedzibie Teen Challenge przy ul. Tumskiej 5, na której gościły stoiska 13. Jarmarku Tumskiego. Zaszczepić się będzie można również we wtorek, w godz. od 14:00 do 20:00, w namiocie ustawionym na ul. Stary Rynek, gdzie w ramach Pikniku Rodzinnego odbywać się będą imprezy promujące szczepienia.

W obu punktach będzie podawany chętnym jednodawkowy preparat Johnson & Johnson – powiedziała w piątek Alina Boczkowska z płockiego Urzędu Miasta.

Bez wcześniejszej rejestracji

Jak przekazano w komunikacie płockiego samorządu, w czasie Pikniku Rodzinnego, 7 września, punkt szczepień przeciw COVID-19 zostanie kolejny raz zorganizowany przez Urząd Miasta we współpracy z Niepublicznym Zakładem Opieki Zdrowotnej „ProVita”. W informacji podkreślono, że zaszczepić się będzie mógł każdy, kto skończył 18 lat – trzeba będzie mieć przy sobie dowód osobisty albo inny dokument tożsamości; nie będzie przy tym wymagana wcześniejsza rejestracja.

Urząd Miasta Płocka już wcześniej organizował dodatkowe punkty szczepień przeciw COVID-19 w wyznaczonych terminach. W dwie czerwcowe niedziele ze szczepień, które odbywały się wówczas w płockim Ratuszu, skorzystało tam łącznie 745 osób, natomiast w dwie sierpniowe niedziele było to w sumie 216 osób.

Czytaj też:

Kryzys w płockim szpitalu. Służby wojewody zabrały głos

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone