SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Joel Valencia zawodnikiem Legii. Wypożyczenie do końca sezonu

Joel Valencia zawodnikiem Legii/fot. Janusz Partyka/Legia.com

Joel Valencia dołączył do Legii Warszawa. Najlepszy zawodnik PKO Ekstraklasy w sezonie 2018/19, będzie występował w zespole mistrzów Polski na zasadzie wypożyczenia do końca bieżącego sezonu.

Joel Valencia został wybrany najlepszym piłkarzy Ekstraklasy w sezonie 2018/19, kiedy zdobył tytuł mistrza Polski z Piastem Gliwice. 24-letni pomocnik ostatni rok występował w angielskim Brentford FC, który w Championship zajął trzecie miejsce i zagrał w finale baraży o Premier League.

„Chcę być znów mistrzem”

Legia to największy klub w Polsce, wszystko wygląda tu bardzo dobrze. Stadion i kibice robią niesamowite wrażenie. Byłem tutaj, ale nie mogłem zagrać, dlatego mam nadzieję poczuć wspaniałą atmosferę. Oczekuję, że ponownie zostanę mistrzem Polski. Wiem, że drużyna gra o fazę grupową Ligę Europy UEFA, chciałbym zajść w tych rozgrywkach jak najdalej – mówi Joel Valencia.

Joel Valencia to zawodnik, który już udowodnił, że ma wszelkie predyspozycje, żeby zostać czołowym zawodnikiem naszej ligi. Gorszy okres, którego doświadczył ostatnio, może go tylko odpowiednio zmotywować do pokazania pełni swoich piłkarskich umiejętności. Ten ruch transferowy stworzy nam wiele nowych możliwości w kontekście rozwiązań boiskowych oraz podniesie jakość kadry. Cieszy mnie determinacja Joela, który jest gotowy na nowe wyzwanie i walkę o założone cele – mówi dyrektor sportowy Legii Radosław Kucharski.

Valencia będzie występował w Legii na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu 2020/21.

Czytaj też:

Legia Warszawa Futsal i Radio dla Ciebie partnerami w sezonie 2020/21

Legia górą w derbach Mazowsza. Gol Tomasa Pekharta dał wygraną

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone