SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Tymczasowy areszt za groźbę zabicia Rafała Trzaskowskiego

Poznański sąd rejonowy zastosował w piątek tymczasowe aresztowanie dla mężczyzny, który groził, że zabije prezydenta Warszawy i kandydata na prezydenta RP Rafała Trzaskowskiego – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak.

W piątek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak przekazał, że mężczyźnie zarzucono kierowanie gróźb karalnych. Podejrzany przyznał się do winy.

Mężczyzna wyjaśnił śledczym, że nie pamięta szczegółów swoich gróźb. – Pamięta tylko, że wyrażał się w sposób wulgarny – przekazał Wawrzyniak. Dodał, że śledczy skierowali wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie 41-latka. Prokuratura argumentowała wniosek m.in. „możliwością i realną obawą, że podejrzany popełni w przyszłości przestępstwo, którego popełnieniem groził” – podkreślił prokurator.

W piątek po południu Wawrzyniak poinformował PAP, że Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu przychylił się do wniosku prokuratury i zastawał wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie. Za kierowanie gróźb karalnych mężczyźnie grozi kara do dwóch lat więzienia.

41-letni mężczyzna w środę po południu zadzwonił do Kancelarii Prezydenta RP i powiedział, że zabije Rafała Trzaskowskiego. Informację o groźbach Służba Ochrony Państwa przekazała policji. Poinformowany o nich został też prezydent Warszawy, który złożył zawiadomienie o przestępstwie. Jeszcze w środę późnym wieczorem funkcjonariusze pionu kryminalnego poznańskiej policji ujęli 41-letniego mieszkańca Poznania. Mężczyzna nie był w przeszłości notowany, w chwili zatrzymania był trzeźwy.

Czytaj też: Rafał Trzaskowski kandydatem na prezydenta RP. Co z Warszawą w przypadku wygranej w wyborach?

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone