SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Policjantka z Grójca medalistką igrzysk paraolimpijskich

fot. Polski Komitet Paraolimpijski

Ma duże poczucie humoru, dystans do siebie i zawsze jest jedną z pierwszych osób w pracy, czyli w Komendzie Powiatowej Policji w Grójcu. To Justyna Kozdryk, która wywalczyła brązowy medal na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio. W kategorii wagowej do 45 kg wycisnęła 101 kg.

Justyna na co dzień pracuje w Wydziale Ruchu Drogowego – mówi rzeczniczka grójeckiej policji Agnieszka Wójcik. – Justyna, jeśli chodzi o pracę, jest osobą sumienną, obowiązkową. To, co ja zawsze chwalę w innych osobach, to jej punktualność i pracowitość. Zajmuje się naszymi danymi zewnętrznymi, które są rejestrowane – wyjaśnia.

Wójcik dodaje, że po mistrzyni paraolimpijskiej nie widać, że ma w sobie taką siłę. – Jeżeli ktoś pierwszy raz spotkałby Justynę, w pierwszym momencie prawdopodobnie nie pomyślałby, że jest w stanie dźwigać takie ciężary, dzięki czemu zdobywa tak naprawdę co jakiś czas, systematycznie puchary czy medale – tłumaczy.

To kolejny sukces naszej zawodniczki – mówi Arkadiusz Borcuch, prezes Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START”. – Pierwszy medal Igrzysk Paraolimpijskich zdobyła w 2008 roku w Pekinie i to jest już jej drugi medal. Wtedy zdobyła srebrny medal, tym razem brązowy. Podkreśla jej klasę już przez wiele lat ciężkich treningów, wyrzeczeń, czego efektem jest medal na najważniejszej imprezie w życiu każdego zawodnika – dodaje.

Sztangistka jest też dziewięciokrotną mistrzynią świata Międzynarodowej Federacji Trójboju Siłowego i Wyciskania Sztangi Leżąc wśród osób pełnosprawnych.

Sukces Polki skomentował prezydent Andrzej Duda. „Znów świetne wieści z Tokio. Nasza sztangistka Justyna Kozdryk zdobyła brązowy medal w rywalizacji ciężarowców do 45 kilogramów. Brawo! Gratulujemy! Dziękujemy!” – napisał na Twitterze.

Kozdryk zdobyła trzeci krążek dla reprezentacji Polski w stolicy Japonii. Wcześniej Adrian Castro wywalczył srebrny w indywidualnym turnieju szablistów grupy B, a Marcin Polak i pilot Michał Ładosz brązowy w kolarstwie torowym.

Paraolimpiada w japońskiej stolicy potrwa do 5 września. Wystąpi 89 reprezentantów Polski w 12 dyscyplinach.

Czytaj też:

Dziewięciu sportowców ze stolicy na paraolimpiadzie w Tokio

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone