SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Jechał od krawężnika do krawężnika. Nieoficjalnie: to urzędnik miejski

Pijany kierowca zatrzymany w Warszawie/zdjęcie ilustracyjne/fot. KMP w Płocku

Miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu – dziś ok. godz. 12:00 policjanci pod siedzibą urzędu dzielnicy Warszawa-Włochy zatrzymali pijanego kierowcę. Jak nieoficjalnie dowiedziała się Polska Agencja Prasowa, to jeden z pracowników stołecznego ratusza.

Dostaliśmy zgłoszenie od kierowcy, który jechał za mazdą poruszająca się od krawężnika do krawężnika. Auto zjechało na parking pod urzędem dzielny Włochy. Natychmiast został tam wysłany patrol ponadnormatywny. Kierowcą był 46-letni mężczyzna – przekazał oficer prasowy z Komendy Rejonowej Policji – Ochota, Ursus, Włochy podkom. Konrad Cebula.

Policjanci zbadali trzeźwość kierowcy. Okazało się, że jest pijany. – Pierwsze badanie wykazało 0,96 mg (2,02 promila alkoholu), kolejne, przeprowadzone kilkanaście minut później 1,06 (2,23 promila) oraz 1,08 mg (2,23 promila) – powiedział podkom. Cebula i dodał, że zatrzymany mężczyzna został przewieziony na komendę. Samochód został na parkingu przed urzędem.

Pijany urzędnik?

Jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP, chodzi o urzędnika, który pracuje w wydziale sportu i rekreacji w urzędzie dzielnicy Włochy. – Pracownik przebywał przez tydzień na zwolnieniu lekarskim. Dzisiaj rano nie stawił się do pracy – powiedziała rzecznik Dzielnicy Włochy Małgorzata Kink.

W sieci pojawiły się filmy nagrane kamerą z auta jadącego za samochodem urzędnika. Widać na nim ciemne auto, które porusza się zygzakiem, od krawężnika od krawężnika i z trudem omija zaparkowane auta.

Czytaj też:

Jest akt oskarżenia dla Piotra K. „Najmłodszy milioner” z zarzutami

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone