SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Jazzowe lato w Warszawie. Seria letnich muzycznych wydarzeń

fot. Pixabay

W lipcu i sierpniu w Warszawie rozbrzmi muzyka jazzowa. Rozpoczynają się właśnie dobrze już znane warszawiankom i warszawiakom letnie festiwale oraz koncerty plenerowe. Nie zabraknie okazji do spotkań zarówno z polskimi, jak i zagranicznymi artystami.

Po raz 28. odbędzie się Międzynarodowy Plenerowy Festiwal Jazz na Starówce. Rynek Starego Miasta ponownie stanie się koncertowym sercem Warszawy i przez dwa wakacyjne miesiące będzie bić w jazzowych rytmach. Wystąpią polskie i międzynarodowe gwiazdy i jazzowe odkrycia, planowane są też powroty legendarnych formacji. Pierwszy festiwalowy koncert odbędzie się 2 lipca – wystąpią Ewa Bem & Andrzej Jagodziński Quartet. Koncerty odbywają się w każdą sobotę o godzinie 19:00. Wstęp jest bezpłatny.

Warsaw Summer Jazz Days

Już 7 lipca rozpoczyna się Warsaw Summer Jazz Days – festiwal jazzowy, organizowany od 1992 roku w Warszawie przez Mariusza Adamiaka. To cztery dni koncertów gwiazd światowego jazzu oraz występy polskich muzyków, zarówno tych znanych, jak i młodych, będących na początku kariery. Wśród wykonawców w tym roku znaleźli się m.in.: Delvon Lamarr Organ Trio, Theo Croker, Makaya McCraven, Kris Davis, Cécile McLorin Salvant oraz laureaci konkursu „Fonograficzny Debiut Roku”. Festiwal potrwa do 10 lipca.

Pamięci Tomasza Stańko

11 lipca o g. 20:00 na placu Defilad odbędzie się koncert z okazji 80. rocznicy urodzin jednego z najwybitniejszych polskich trębaczy – Tomasza Stańko. Program koncertu przygotowany został we współpracy z córką artysty, Anną Stańko. Wystąpią Marcin Wasilewski Trio ze specjalnym udziałem norweskiego trębacza Nilsa Pettera Molvara
i zespół EABS. Wstęp wolny.

Jazz w parku

Dreszer Jazz to letni cykl mokotowskich koncertów plenerowych, które odbywają się w każdą sobotę lipca i sierpnia o godzinie 17:00 w parku Dreszera (pomiędzy ulicami Puławską, Odyńca, Krasickiego i Ursynowską). Wśród tegorocznych wykonawców znaleźli się m.in. Old Timers Quintet, Szymon Łukowski Quartet, Judyta Nowak-Labuń Kwartet czy The Warsaw Dixielanders. Wstęp na wszystkie koncerty jest bezpłatny.

Jazz w Łazienkach

Koncertów jazzowych wysłuchać będzie można także podczas Festiwalu Strefa Ciszy
w Ogrodach Łazienek Królewskich. W cztery weekendy lipca na darmowych koncertach plenerowych wystąpią także wykonawcy jazzowi. Program koncertów dostępny jest na stronie festiwalu.

Czytaj też:

Sokołów Podlaski zaprasza na Trawnik Coolturalny

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2022 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone