SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Jasne plany „Czarnych Koszul”. Prezes Polonii: potrzebujemy czasu

Stadion Polonii Warszawa/fot. RDC

Wielkie marzenia i realne plany. Nowy prezes Polonii Warszawa wierzy w grę w ekstraklasie za 10 lat. Gregoire Nitot w rozmowie z dziennikarzem Radia dla Ciebie Łukaszem Starowieyskim stwierdził jednak, że nie oczekuje błyskawicznych awansów. W 2. lidze „Czarne Koszule” mają znaleźć się za dwa lata.

Czy Polonia pozostanie w 3. lidze? Na decyzję Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej kibice i właściciel czekali w największym napięciu. Szef Związku Zdzisław Łazarczyk nieoficjalną wówczas decyzję o anulowaniu spadków na czwartym poziomie rozgrywek przekazał w „Magazynie Sportowym RDC”. W związku z epidemią koronawirusa 3. liga zakończyła sezon.

–  Gdyby klub spadł do czwartej ligi, stracilibyśmy dwa, trzy lata. Bardzo się cieszę, że zostajemy – nie kryje radości w rozmowie z Radiem dla Ciebie prezes zarządu Polonii Warszawa Gregoire Nitot.

Francuski biznesmen wszedł do klubu na początku marca tego roku, ratując Polonię przed upadkiem. Długofalowy plan stabilizacji, a później rozwoju, jest bardzo ambitny.

Powrót do ekstraklasy za dziesięć lat. Teraz koncentruję się na zbudowaniu dobrej drużyny. Tego nie robi się w ciągu jednego dnia. Piotr Kosiorowski (dyrektor sportowy – red.) i Wojtek Szymanek (trener pierwszej drużyny – red.) mają dobry budżet, aby zatrudnić dobrych zawodników na poziom trzeciej ligi – tłumaczy Nitot.

Właściciel Polonii nie wymaga więc, aby każdy kolejny rok kończył się awansem. – Awans w tym roku nie jest realny. Zbyt duża presja i niezdrowy stres. Oczekuję zbudowania solidnego teamu. Jeśli zakończymy najbliższy sezon w górnej połowie tabeli, będzie dobrze – uważa Nitot.

Polonia Warszawa, według założeń prezesa, do 2. ligi ma awansować w kolejnym sezonie. W 2025 roku zespół ma już grać w 1. lidze, a po kolejnych czterech latach ma awansować do ekstraklasy.

W zakończonych z powodu epidemii rozgrywkach 3. ligi „Czarne Koszule” zajęły 17., przedostatnie miejsce w I grupie.

Cała rozmowa Łukasza Starowieyskiego z Gregoirem Nitotem w „Magazynie Sportowym RDC” w poniedziałek, 25 maja. Zapraszamy od 9:00.

Czytaj też:

Polonia Warszawa zostaje w III lidze. „Żadna drużyna nie spadnie”

Polonia w ekstraklasie za 10 lat? Gregoire Nitot: lubię takie projekty

Posłuchaj:

Magazyn sportowy: plany nowych władz Polonii Warszawa

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone