SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Jarosław Krajewski: koalicja PiS-u z Konfederacją nie wchodzi w grę

Jarosław Krajewski/fot. RDC

– Nie ma mowy o koalicji z Konfederacją – przekonuje Jarosław Krajewski. Poseł Prawa i Sprawiedliwości był gościem Grzegorza Chlasty w „Poranku Radia dla Ciebie”. Jego zdaniem partia między innymi Janusza Korwina Mikkego, Roberta Winnickiego i Grzegorza Brauna to realne zagrożenie dla Polski.

– Personalia budzą bardzo duże emocje, polska racja stanu nie zakłada wsłuchiwanie się w głos Kremla. Te osoby, które dzisiaj tworzą Konfederację są pewnym zagrożeniem, jeśli chodzi o ich nostalgie, czy reakcje na głosy Rosji – mówił Jarosław Krajewski.

W niedzielnych wyborach Polacy wybiorą 460 posłów i 100 senatorów. Lokale wyborcze będą otwarte od 7.00 do 21.00.

W wyborach do Sejmu, we wszystkich 41 okręgach listy zarejestrowało pięć komitetów wyborczych: Prawo i Sprawiedliwość, Koalicja Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe, Konfederacja Wolność i Niepodległość oraz Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej, skupiający SLD, Wiosnę i Lewicę Razem. Łącznie o mandat posła ubiegać się będzie 5114 kandydatów. O jeden mandat powalczy średnio 11 kandydatów.

W wyborach do Senatu, w 100 jednomandatowych okręgach wyborczych, zarejestrowano 278 kandydatów. Średnio o jeden mandat powalczy 3 kandydatów. Najwięcej kandydatów na senatorów wystawiły komitety: PiS, KO, PSL, Bezpartyjni i Samorządowcy, SLD, Konfederacja Wolność i Niepodległość.

Posłuchaj:

Poranek RDC: Jarosław Krajewski

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone