SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
RDC
rdc player

Jan Śpiewak: Lewica postawi na Gabrielę Morawską-Stanecką

Jan Śpiewak/fot. RDC

– Z tego co słyszałem, Lewica postawi na Gabrielę Morawską-Stanecką – powiedział Jan Śpiewak, socjolog z projektu Energia Miast. W ten sposób odniósł się do przewijającego się w ostatnich dniach w mediach pomysłu, by Lewica do wyścigu o prezydenturę wystawiła kobietę. Śpiewak był gościem audycji „Polityka w południe”.

Jan Śpiewak, pytany o szansę Katarzyny Sztop-Rutkowskiej, która w marcu dołączyła do nowej siły politycznej złożonej z niezależnych działaczy i aktywistów miejskich pod nazwą Energia Miast, stwierdził, że raczej nie ma szans na nominację. – Byłaby bardzo ciekawą kandydatką, ale Kasia Sztop-Rutkowska nie jest członkiem ani SLD, ani Razem, ani Wiosny i pewnie ta okoliczność będzie decydować – powiedział na naszej antenie.

Lewica swojego kandydata przedstawi najprawdopodobniej na przełomie roku. Do tej pory na giełdzie nazwisk pojawiali się głównie trzej tenorzy – przewodniczący Wiosny Robert Biedroń, lider Lewicy Razem Adrian Zandberg lub szef SLD Włodzimierz Czarzasty. Ten ostatni, jak sam podkreślał w wypowiedziach medialnych, startem w wyborach prezydenckich nie jest zainteresowany. Pozostali także jeszcze jasno się nie zadeklarowali. Dlatego w ostatnich dniach pojawił się pomył by jedyna lewicowa siła w parlamencie jako kandydatkę wystawiła kobietę.

Posłuchaj całej rozmowy: Polityka w południe: Jan Śpiewak

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone