SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Jakub R. i Alina D. pozostaną w areszcie do czasu rozpatrzenia zażalenia prokuratury

fot. Pixabay

Sąd Okręgowy w Warszawie wstrzymał wykonanie postanowienia o zastosowaniu tzw. aresztu kaucyjnego wobec Jakuba R. i Aliny D. Oznacza to, że nie opuszczą oni aresztu do czasu rozpoznania zażalenia wniesionego przez prokuraturę – podała w piątek Prokuratura Krajowa.

Postanowieniem z dnia 19 października 2018 roku Sąd Okręgowy w Warszawie wstrzymał wykonanie postanowienia o zastosowaniu tzw. aresztu kaucyjnego – czytamy w komunikacie Prokuratury Krajowej przesłanym w piątek.

Zwolnienie za kaucją

Oznacza to, że Jakub R. i Alina D. nie opuszczą aresztu do czasu rozpoznania zażalenia wniesionego przez prokuraturę na postanowienie z dnia 18 października 2018 roku.

W czwartek obrońca Jakuba R. adwokat Artur Pietryka poinformował, że Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł, że areszt wobec Jakuba R. i jego matki Aliny D. będzie mógł zostać uchylony po wpłaceniu kaucji.

Jakub R. przebywa w areszcie pod zarzutem m.in. przyjęcia ponad 30 mln zł między innymi w związku z nieuczciwą reprywatyzacją działki na Placu Defilad, tuż przy Pałacu Kultury i Nauki. Natomiast jego matce Alinie D. prokuratura zarzuciła, że wspólnie i w porozumieniu z synem brała udział w oszustwie dot. m.in. reprywatyzacji działki na Placu Defilad, tuż przy Pałacu Kultury i Nauki.

D. miała też – zdaniem prokuratury – wspólnie i w porozumieniu z Jakubem R. oraz adwokatem Robertem N. brać udział w oszustwie dotyczącym wydania decyzji administracyjnych dot. 11 innych nieruchomości położonych w Warszawie.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2019 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone