Ampfutbolista Legii Jakub Kożuch sportowcem maja w plebiscycie RDC

• 17.06.2019 11:46

• Aktualizacja: 14:03 30.08.2022

Jakub Kożuch, piłkarz ampfutbolowej sekcji Legii Warszawa, sportowcem maja na Mazowszu. Ampfutbolista w plebiscycie Radia dla Ciebie zdeklasował pozostałych kandydatów.
Kożuch wraz z zespołem Legii zajął trzecie miejsce w pierwszej edycji Ligi Mistrzów w ampfutbolu. 18-letni zawodnik strzelił w turnieju trzy gole, w tym dwa w meczu o trzecie miejsce z Cork City. Zespół z Warszawy wygrał 3:2.

Kożuch jest też reprezentantem Polski. W naszym plebiscycie zawodnik Legii uzyskał aż 82 procent głosów i zdecydowanie pokonał Michała Daszka oraz Ewę Trzebińską.

Piłkarz ręczy Orlen Wisły Płock ma za sobą świetny sezon. Pomógł swojemu zespołowi w zdobyciu wicemistrzostwa Polski i został wybrany najlepszym graczem ligi. Trzebińska wraz z koleżankami z drużyny szpadzistek tryumfowała w zawodach Pucharu Świata w Dubaju.

Teraz czekamy na zgłaszanie kandydatur na sportowca miesiąca na Mazowszu. Propozycje można wysyłać na adres sport@rdc.pl.