SŁUCHAJ ONLINE
MENU

Podcięte skrzydła Legii. J. Bednarz: D. Nagy nie spełnia oczekiwań

fot. PAP/Leszek Szymański

– Mam wątpliwości, czy Dominik Nagy powinien zostać w Legii – mówił w „Magazynie sportowym RDC” Jacek Bednarz. Były piłkarz Wojskowych skomentował występ wicemistrzów Polski w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Europy w meczu z Europa FC. Po wygranej w rewanżu 3:0 legioniści zapewnili sobie awans do kolejnej fazy kwalifikacji.

Bednarz podkreślił, że mimo zwycięstwa postawa legionistów pozostawiła wiele do życzenia. Wskazał na grę węgierskiego skrzydłowego. – Od tak ofensywnie usposobionych piłkarzy jak Nagy oczekuje się liczb – bramek i asyst – mówił gość Radia dla Ciebie.

– Mam bardzo dużo wątpliwości do tego, czy Dominik Nagy to jest człowiek, który powinien w Legii zostać. Dlatego, że on w takim meczu nie potrafi zrobić liczb, no to ja nie wierzę, że to będzie ktoś więcej niż człowiek dobrego wrażenia. Dla mnie jest takim zawodnikiem. W meczu z Pogonią na przeciwko niego będzie ktoś silniejszy, kto pewnie będzie lepiej przygotowany i zawiesi tą poprzeczkę wyżej – wyjaśnił.

Dowodów wysokich umiejętności od innego bocznego pomocnika – Arvydasa Novikovasa, który na Łazienkowską trafił pod koniec czerwca – oczekuje ekspert RDC, były pomocnik Legii Tomasz Sokołowski. – Szczególnie po drugim spotkaniu oczekiwałem więcej. Liczyłem, że te skrzydła będą uruchomione. Dalej ich nie widzę. Novikovas nie jest jeszcze wkomponowany w drużynę, ale mam nadzieję, że będzie ta jasną postacią. Dużo oczekuję też od Nagy’a, który jest kilka sezonów w Legii. Zawodnik o dużym potencjale, ale nie potrafiący przekuć tego w jakość – tłumaczył.

Kolejnym rywalem legionistów będzie fiński Kuopion Palloseura. Rozmowa z Jackiem Bednarzem na kanale Radia dla Ciebie w serwisie You Tube.

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© Copyright 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone