SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

J. Śpiewak: mogę być jedyną osobą skazaną ws. dzikiej reprywatyzacji

Jan Śpiewak/fot. RDC

– Mogę być jedyną osobą skazaną w sprawie dzikiej reprywatyzacji – Jan Śpiewak wskazywał w „Poranku RDC” na – w jego opini – absurdy polskiego systemu prawnego. Działacz nagłośnił liczne przypadki łamania prawa przy zwrotach nieruchomości w Warszawie.

Śpiewak podkreślił, że autorzy wielomilionowych przestępstw nadal są na wolności, winnych nie skazano a procesy wytaczają mu osoby blisko związane z aferą.

Ja dostałem grzywnę, bo ujawniłem kontekst afery reprywatyzacyjnej, a osoba, która próbowała wyłudzić kamienicę i zarobić miliony dostała 60 tysięcy. To pokazuje gdzie my się znajdujemy – mówił aktywista.

Największy skandal korupcyjny w historii polskiego samorządu jest nadal nierozwiązany – grzmiał Śpiewak. – Doszło do niewiarygodnych zbrodni. Zabito Jolantę Brzeską (…) w warszawskim ratuszu, co powiedziała sama była prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz, działała grupa przestępcza. I co? I nic – dodał.

Wkrótce ma się odbyć rozprawa w sprawie kamienicy przy ul. Joteyki 13. Śpiewak zarzuca mec. Bogumile Górnikowskiej-Ćwiąkalskiej, że pełniąc funkcję kuratora – w jego opinii bezprawnie – przejęła połowę kamienicy na Ochocie. Spadkobierca, którego reprezentowała, w dniu reprywatyzacji miał 118 lat. Córka byłego prokuratora generalnego przekonuje, że nie wiedziała, że ten od 50 lat nie żyje.

Ćwiąkalska żąda trzech miesięcy aresztu dla aktywisty, 10 tysięcy złotych zadośćuczynienia i pięciu tysięcy złotych grzywny.

Posłuchaj:

Poranek RDC: Jan Śpiewak

Czytaj też:

„Wycofuję się z polityki”. Jan Śpiewak skazany za zniesławienie

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone