SŁUCHAJ ONLINE
MENU

J. Rzeźniczak: Dominik Furman sportowo poradziłby sobie w Legii

Dominik Furman/fot. Wisła Płock

Dominik Furman piłkarsko poradziłby sobie w Legii – uważa były piłkarz warszawskiego klubu Jakub Rzeźniczak. W ten sposób w „Magazynie Sportowym RDC” obrońca Wisły Płock odniósł się do słów Jerzego Engela. Były selekcjoner zdradził w piątek na antenie Radia dla Ciebie, że widziałby Furmana ponownie przy Łazienkowskiej. Odejście 28-letnego pomocnika z Wisły wydaje się być niemal przesądzone.

Furman do Płocka trafił w 2016 roku. Niemal od razu stał się liderem „Nafciarzy”. Po kolejnym dobrym sezonie najprawdopodobniej opuści drużynę Wisły.

Dominik jest jednym z naszych najciekawszych piłkarzy gdy chodzi o środek pola. Poznałem go dawno, w reprezentacji młodzieżowej (…) To lider, zawodnik, który potrafi pokierować zespołem. Takich graczy się nie oddaje. Podpisuję się obiema rękami pod tym, żeby ponownie wrócił do Legii – mówił w piątek w „Magazynie Sportowym RDC” były selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski Jerzy Engel.

Jeśli chodzi o umiejętności sportowe, Dominik na pewno by sobie poradził przy Łazienkowskiej, ale mogą decydować inne względy – muszą chcieć obydwie strony – tak do słów byłego selekcjonera kadry odniósł się były obrońca Legii, obecnie gracz Wisły Płock – Jakub Rzeźniczak.

W mediach pojawiły się informacje, według których Furman jest bliski przejścia do chorwackiego Hajduka Split. – Będzie trzeba znaleźć kogoś na jego miejsce. Bardzo fajnie zaczął wyglądać w ostatnich spotkaniach Hubert Adamczyk – ma duży potencjał, myślę że jak będzie miał więcej szans to spokojnie wejdzie na poziom Dominika. Liczymy, że do zdrowia wróci też Rafał Wolski – tłumaczył Rzeźniczak.

Dominik był taką wiodącą postacią w naszym zespole. Taka kolej rzeczy, że jak zawodnik gra bardzo dobrze to starają się o niego lepsze kluby – mówił gość „Magazynu Sportowego RDC”.

Dominik Furman w Wiśle zagra do końca rozgrywek. „Nafciarze” w ostatnich czterech meczach muszą zdobyć jeden punkt, aby zapewnić sobie utrzymanie w Ekstraklasie.

Posłuchaj rozmowy:

Magazyn sportowy: Wisła Płock powoli podsumowuje sezon

Czytaj też:

Jerzy Engel: takich piłkarzy jak Dominik Furman się nie oddaje

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone