SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

J. Kalinowski: w razie porażki w wyborach nie będzie rozliczeń w PSL

fot. RDC

– Nie będzie rozliczeń w Polskim Stronnictwie Ludowym – Jarosław Kalinowski mówił na antenie RDC o tym, co wydarzy się po wyborach do Parlamentu Europejskiego. Europoseł zaprzeczył doniesieniom, jakoby miało dojść do zmiany kierownictwa partii jeśli Koalicja Europejska przegra zbliżające się eurowybory.

PSL współtworzy Koalicję Europejską i nie wykluczone, że podobny układ wystartuje w jesiennych wyborach parlamentarnych – podkreślał Kalinowski. – Wierzę, że wygramy. Jeśli tak się stanie, formuła Koalicji Europejskiej nie ulegnie zmianie. Jeżeli przegramy, żadnych rozliczeń, niezależnie od wyniku, nie będzie. Na prawdę dobrze znam środowisko PSL – dodaje.

Nowe ugrupowania

Unia Europejskich Demokratów, Komitet Obrony Demokracji, a także kilka drobnych ugrupowań, współpracujących z SLD – to nowe podmioty polityczne, które zasiliły oficjalnie Koalicję Europejską.

Porozumienie o rozszerzeniu Koalicji Europejskiej nie będzie miało wpływu na kształt list kandydatów do Parlamentu Europejskiego, te bowiem już są zamknięte. Nie zmienią też struktury Koalicji – nadal głównymi i równoprawnymi podmiotami będzie pięć formacji założycielskich. Jest zawarte, jak wynika z deklaracji liderów KE, z myślą o jesiennych wyborach parlamentarnych, oczywiście jeśli główne pięć ugrupowań współtworzących KE zdecyduje się ją podtrzymać po wyborach europejskich.

Wybory do europarlamentu 26 maja.

Posłuchaj:

Polityka w południe: Jarosław Kalinowski

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone