SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

J. F. Libicki o głosowaniu ws. RPO: zastosuję się do rekomendacji PSL

fot. RDC

Senator Polskiego Stronnictwa Ludowego Jan Filip Libicki nie podejrzewa, aby jego klub poparł w Senacie kandydaturę Lidii Staroń na Rzecznika Praw Obywatelskich. We wtorek Sejm przegłosował jej kandydaturę. Izba wyższa parlamentu ma teraz 30 dni na zaakceptowanie wyboru lub jego odrzucenie.

Jeszcze nie wiem jak zagłosuję – mówił na naszej antenie senator Libicki. – Podjąłem decyzję w tym sensie, że zastosuję się do rekomendacji PSL. Przypuszczam, że ta decyzja będzie dla pani senator Staroń decyzją negatywną – zaznaczył.

W Sejmie, po stronie Zjednoczonej Prawicy nie było jednomyślności. 10 posłów Porozumienia zagłosowało za inną kandydaturą – prof. Marcina Wiącka.

Senator Libicki nie przypuszcza, by do podobnej sytuacji doszło w Senacie. – Z moich rozmów z niektórymi senatorami Jarosława Gowina wynika, że chcą głosować tak, jak PiS. 48 głosów jest pewnych,  pani Staroń pewnie zagłosuje na siebie. Przy pełnej frekwencji brakuje jej dwóch głosów – dodał w audycji „Polityka w południe” senator.

W Senacie większość ma opozycja. To kolejna, już piąta próba wyboru Rzecznika Praw Obywatelskich, który zastąpi na tym stanowisku Adama Bodnara.

Posłuchaj całej audycji:

Polityka w Południe: Jan Filip Libicki

Czytaj też:

Kolejne obostrzenia poluzowane. Zmiany w kościołach i kinach

Budżet obywatelski stolicy. Prawie 1430 projektów czeka na głosy

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone