SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Ponad 650 nielegalnych automatów na Mazowszu w tym roku

fot. KAS

Od początku roku na Mazowszu zatrzymano ponad 650 automatów do gier o wartości przekraczającej siedem milionów złotych – poinformowała w poniedziałek Izba Administracji Skarbowej w Warszawie. Jak dodano, w tym czasie przeprowadzono 200 kontroli.

„Od początku roku na Mazowszu przeprowadzono łącznie 200 kontroli, w wyniku których zatrzymano ponad 650 automatów do gier o wartości przekraczającej 7 mln zł” – czytamy w komunikacie IAS.

Nielegalne kasyna

Jak dodano, funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie realizując postanowienia Prokuratury Rejonowej przez ostatnie dwa miesiące zabezpieczyli kilkanaście automatów do nielegalnych gier hazardowych, znajdujących się w lokalach na terenie Warszawy, Piastowa i Mińska Mazowieckiego.

„Punkty, w których zorganizowane były nielegalne +kasyna+, zlokalizowane były w miejscach ogólnodostępnych z fikcyjnymi nazwami świadczonych usług” – napisano. W trakcie przeprowadzania działań kontrolnych urządzenia zostały zabezpieczone i przekazane do magazynu Izby.

Mimo kampanii

Pomimo nałożenia przez ustawodawcę od 1 kwietnia 2017 r. bardzo wysokich kar pieniężnych (za urządzanie gier na automatach bez wymaganej koncesji kara 100 tys. zł od każdego automatu, oraz odpowiedzialność karno-skarbowa: kara grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie), hazard stanowi poważny problem w naszej gospodarce i naszym społeczeństwie – przekazała cytowana w komunikacie rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Anna Szczepańska.

IAS przypomina, że trwa kampania edukacyjno-informacyjna „Hazard? Nie dziękuję”, a specjaliści z Izby Administracji Skarbowej w Warszawie przeszkolili już ponad 9 tys. osób.

Czytaj też:

Nielegalne automaty do gier pod Warszawą. Ich wartość to 920 tys. zł

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2020 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone