SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

IMGW: w weekend intensywne opady śniegu i deszczu ze śniegiem

fot. PAP/Grzegorz Michałowski

W najbliższy weekend spodziewamy się pierwszych w tym sezonie intensywnych opadów śniegu oraz deszczu ze śniegiem – poinformował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, ostrzegając kierowców przed trudnymi warunkami na drogach.

Jak dodano, w niektórych miejscach temperatura minimalna może spaść poniżej 0 stopni Celsjusza.

Już w piątek około południa strefa opadów śniegu i deszczu ze śniegiem nasunie się od południa nad obszar województw opolskiego, śląskiego oraz małopolskiego.

Do piątkowego wieczoru miejscami spaść może do 10 cm śniegu. „Opady te w nocy będą przemieszczać się w kierunku północno-wschodnim, nad Ziemię Świętokrzyską, częściowo Lubelszczyznę, Mazowsze oraz woj. łódzkie po Podlasie” – wymienia IMGW. Jak podkreśla, miejscami będą one intensywne. Lokalnie spadnie do 10 cm śniegu.

W sobotę opady odsuną się nad północny wschód kraju. Miejscami spaść może tam do 8 cm śniegu. Zrobi się też chłodniej – temperatura minimalna wyniesie od -2 st. do 2 st. Celsjusza, a maksymalna – od 0 st. do 2 st. Jedynie w niedzielę na wschodzie kraju termometry pokażą do 6 stopni Celsjusza.

Uwaga, kierowcy

Jak podkreśla IMGW, opady śniegu i deszczu ze śniegiem będą znacząco utrudniać warunki na drogach. Od piątkowego popołudnia zalegać może pokrywa śnieżna lub błoto pośniegowe, a w sobotni poranek topniejący miejscami śnieg może zamarzać, przez co śliskie będą jezdnie i chodniki.

Intensywne opady deszczu ze śniegiem oraz śniegu możliwe są również w niedzielę oraz w nocy z niedzieli na poniedziałek, tym razem w zachodniej połowie kraju. Miejscami spaść może do 10-15 cm śniegu.

Czytaj też:

Zima na Mazowszu. W tym tygodniu możliwe przymrozki i śnieg 

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone