SŁUCHAJ ONLINE
MENU
Słuchaj ONLINE
rdc player

Zamiecie śnieżne na Mazowszu. Policja apeluje do kierowców

fot. PAP/Darek Delmanowicz

Synoptycy ostrzegają – dziś na Mazowszu mogą pojawić się zawieje i zamiecie śnieżne. Temperatura w regionie spadnie do kilkunastu stopni poniżej zera. O rozwagę na drogach apelują policjanci, którzy podali dane dotyczące wypadków śmiertelnych z ostatnich dni.

W sobotę na północy i w centrum kraju można spodziewać się zamieci śnieżnych. IMGW ostrzega również przed intensywnymi opadami śniegu m.in. w powiatach górskich oraz silnym mrozem spodziewanym w części Podlasia oraz Podkarpacia.

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed zamieciami śnieżnymi obejmują m.in. Mazowsze. Zgodnie z prognozą, wiatr w porywach może osiągnąć miejscami 65 km/h.

Szczegóły dotyczące obszaru objętego ostrzeżeniami TUTAJ.

Rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski zapowiada, że na wschodzie i w centrum Polski przyrost pokrywy śnieżnej może wynieść do 10 centymetrów. Miejscami opady będą umiarkowane. W prawie całym kraju będą ujemne temperatury. Około -11, -10 stopni Celsjusza odnotują termometry w północno-wschodniej części kraju, -6 do -4 w centrum, a na zachodzie około -2 stopni. W nocy nadal będzie mroźno. Na północnym wschodzie temperatura może miejscami spaść nawet do -22 stopni Celsjusza. W centrum termometry pokażą około -15, -19 stopni, w górach około -17, na zachodzie od -10 do – 5.

Apel policji

W związku z mrozami policja apeluje do kierowców o ostrożną jazdę i zwracanie szczególnej uwagi na pieszych. – Opady śniegu oraz marznącego deszczu i niska temperatura spowodowały, że na drogach w całej Polsce pogorszyły się warunki drogowe, w wielu miejscach może być ślisko – powiedział kom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Od 11 do 14 stycznia policjanci w całym kraju odnotowali 188 wypadków drogowych, w których zginęło 26 osób a 196 zostało rannych.

Czytaj też:

Strażnicy miejscy, wolontariusze, kolejarze. Mazowsze szykuje się na weekendową falę mrozu

NAJNOWSZE INFORMACJE
RADIO DLA CIEBIE
  • Warszawa: 101 FM
  • Ostrołęka: 100,8 FM
  • Ostrów: 87,6 FM
  • Płock: 101,9 FM
  • Radom: 89,1 FM
  • Siedlce: 103,4 FM
  • DAB+
PUBLICYSTYKA
MUZYKA


wydanie online:
nm@rdc.pl

© 2021 Polskie Radio S.A. Radio Dla Ciebie
Wszelkie prawa zastrzeżone